Home

Perdormire

Струмица

Струмица

Еуромакс Ресоруцес: Поддршката за развој на проектот уште еднаш се потврди со значајното присуство на информативната средба

19.11.2018, Струмица – Компанијата Еуромакс Ресоруцес, концесионер на проектот Иловица – Штука, пред речиси 200 жители од општините Босилово и Ново Село ги...

Струмица

На 22 ноември ќе се чествува по втор пат празникот на „Пресвета Богородица Брзопослушничка” во Струмица!

Во чест на чудотворната икона на „Пресвета Богородица “Брзопослушничка” на 22 ноември во манастирот на „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици” во...

Струмица

(Фото+видео) Нераскинлива дружба помеѓу Бојан Велевски и струмичани – Велевски ја наполни салата во Дом на Арм-Струмица!

Струмичани го обожаваат Бојан Велевски! Неодамна полната сала во Домот на Арм во Струмица тоа и го потврди кога околу 300 луѓе дојдоа на настапот на Бојан и се...