Perdormire

Хроника

Хроника

ИСТИОТ ЧОВЕК КОЈ ГО УБИ РИСТО ИЉАШЕВ, ГО ЛИКВИДИРАЛ И АЛЕКСАНДАР МИЦЕВ – ИСПУКАЛ ДВА КУРШУМИ ВО НЕГОВАТА ГЛАВА!

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Струмица денеска поднесе Обвинителен акт против едно лице од село Добрејци за кривично дело –...

Хроника

ВТОР СЛУЧАЈ: КАЈ „РАБОРСКАТА КРСТОСНИЦА“ СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ОТКРИ 39 МИГРАНТИ, ВОЗАЧОТ СЕ ОБИДЕЛ ДА ПОБЕГНЕ!

На 27.07.2020 околу 05.00 часот на место викано „Раборска крстосница“, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Б.И., кој управувал...

Хроника

НЕКА ПОЧИВА ВО МИР: НА ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА ВО СТРУМИЦА, ДЕНЕСКА БЕШЕ ПОГРЕБАН БРАНКО ЏИБУЛОВ – ЕДЕН ОД ПРВИТЕ МАКЕДОНСКИ АКУСТИЧАРИ!

Во својот роден град вчера утринава ненадејно почина Џибулов Бранко, еден од првите македонски акустичари. Џибулов беше во постојана соработка со групата...

Струмица Хроника

(ВИДЕО) ПОПЛАВЕН ДОМ ВО СТРУМИЦА ВО КОЈ ЖИВЕЕ СЛЕПО ЛИЦЕ – СИТЕ ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ПОМОГНАТ, НЕКА НЕ ИСКОНТАКТИРААТ ВО ПОРАКА!

Дождот поплави и дом во Струмица
во кој живее слепо лице и потребна е помош!
Сите оние кои сакаат да помогнат, нека не исконтактираат во порака!


Хроника

ИЗГОРЕ АВТОМОБИЛ ВО БАНСКО!

Денес, (сабота) 25.07.2020 година во 09.51 часот во село Банско, ТППЕ Струмица со едно ПП возило и четири пожарникари интервенираше на гаснење на запален...