strumica denes logo
Хроника

јули 17, 2024

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПОМЕЃУ БАНСКО И МУРТИНО – ТЕШКО ПОВРЕДЕНО 19 ГОДИШНО МОМЧЕ!

На 16.07.2024 во 22.00 часот во Полициската станица Струмица било

Види повеќе

јули 17, 2024

ВОНРЕДНО ИЗВЕСТУВАЊЕ: НЕКОЛКУ ПОЖАРНИКАРИ СПАСИТЕЛИ И ЦИВИЛИ СЕ ОПКОЛЕНИ ОД ПОЖАРОТ НА ПЛАНИНАТА ОГРАЖДЕН!

Големиот шумски пожар на планината „Огражден“ над Баделен кој брзо

Види повеќе

јули 13, 2024

Четири издрогирани деца биле пронајдени во двор во Скопје!

Полицијата уапси 40-годишен скопјанец во чиј дом вчера беа пронајдени

Види повеќе

јули 11, 2024

Затвореник од Баница се обидел да побегне во Грција: Фатен на граница со лажни бугарски документи!

Полициските службеници на Граничниот премин Богородица синоќа го уапсиле 32-годишниот

Види повеќе

јули 7, 2024

СТРУМИЧАНЕЦ ВО ТЕШКА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ КАСНАТ ОД ПАЈАК „ЦРНА ВДОВИЦА“!

На својот фејсбук профил директорот на Токсикологија Андон Чибишев објави

Види повеќе

јули 6, 2024

ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА 21 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА ПОРАДИ ФИЗИЧКИ НАПАД НА ДРУГО ЛИЦЕ!

Денеска (06.07.2024) во 01.00 часот во Струмица полициски службеници од

Види повеќе