Perdormire

Хроника

Хроника

ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО СТРУМИЦА? ВЛАЖЕН ВОЗДУХ И БЕЗ АВТОМОБИЛИ НА УЛИЦИТЕ, А ЗАГАДЕНОСТА Е ОГРОМНА НИЗ ЦЕЛИОТ ГРАД!

Мерните станици низ Струмица вечерва покажуваат повторно големо загадување на воздухот. Што е сега проблемот кога воздухот е влажен и нема ниту еден автомобил...

Хроника

ПОЛИЦАЈЦИТЕ КОИ СИНОЌА СО ФОТОГРАФИЈА СЕ ЗАКАНИЈА НА ГРАЃАНИТЕ ЌЕ БИДАТ САНКЦИОНИРАНИ – ОБЈАВИ НАЌЕ ЧУЛЕВ!

Во однос на информациите и фотографиите објавени во дел од медиумите на кои се гледа лица облечени во полициска униформа и на истите се гледа навредлив...

Хроника

ПРВА ЖРТВА ВО МАКЕДОНИЈА ОД КОРОНА ВИРУСОТ – ОТКРИЛЕ ДЕКА ИМА КОРОНА ПО ТРЕТИОТ НАПРАВЕН ТЕСТ!

Во Македонија е евидентиран прв смртен случај со коронавирус. Станува збор за 57-годишна жена од Куманово, истакна на денешната прес конференција министерот за...

Хроника

ФЕЈСБУК СТАТУС НА СТРУМИЧАНКАТА НИНА МАЏИРОВ: МИ СЕ ЈАВИ МАЈКА МИ ОД ГРАНИЦА, НЕМАЛО ЛЕКАРИ СИМПТОМИТЕ БИЛЕ ТЕЛЕФОНСКИ СООПШТУВАНИ, ЗАРЕМ НЕ ПРЕТРПЕВ СЛИЧНО СЦЕНАРИО И СО ТАТКО МИ?

Фејсбук статус на струмичанката Нина Маџиров: Почитувани, Вечерва во Софија слетаа мајка ми и брат ми, од Лондон. На македонската граница им било соопштено...

Хроника

СТРУМИЧАНИ МЕЃУ НАЈНЕОДГОВОРНИТЕ: ПОДНЕСЕНИ 12 КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА „ПРЕНЕСУВАЊЕ ЗАРАЗНА БОЛЕСТ“

Вчера СВР Струмица до ОЈО Струмица поднел 12 кривични пријави против 14 лица, кои сториле кривични дела „пренесување заразна болест”, предвидено по член 205 и...

Хроника

МАЈКА И ЌЕРКА ОД СТРУМИЦА НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛЕ МЕРКИТЕ ЗА ИЗОЛАЦИЈА: СЕ ВРАТИЛЕ ОД ИТАЛИЈА, ИЗЛЕГУВАЛЕ ОД ДОМА И СЕ КАРАЛЕ СО ПОЛИЦАЈЦИТЕ!

Мајка и ќерка од Струмица на возраст од 56 и 35 години кои се вратиле од Италија, не ги почитувале мерките за изолација. Тие покрај тоа што излегувале од дома...