Home

Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: ПРЕМНОГУ Е, ГИ ПОВИКУВАМ СТРУМИЧАНИ НА ПРОТЕСТ УТРЕ ВО СКОПЈЕ, ПОАЃАЊЕ ВО 16:00 ЧАСОТ ОД СТРУМИЦА!

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: ПРЕМНОГУ Е! Заедно со голем број сограѓани од Струмица, во Сабота на 18 јуни, со поаѓање од 16:00...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: ПРЕМНОГУ Е, ГИ ПОВИКУВАМ СТРУМИЧАНИ НА ПРОТЕСТ УТРЕ ВО СКОПЈЕ, ПОАЃАЊЕ ВО 16:00 ЧАСОТ ОД СТРУМИЦА!

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: ПРЕМНОГУ Е! Заедно со голем број сограѓани од Струмица, во Сабота на 18 јуни, со поаѓање од 16:00 часот ќе...

Политика Струмица

ТРОЈЦА СТРУМИЧАНИ ДЕНЕСКА „ТРЧААТ“ ЗА ЕДНО ОД 32 МЕСТА ВО СОВЕТОТ НА ПЈАЧЕНЦА, МАТЕО САЛВИНИ СО СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА СТОЈАН МАЏОВ!

Три кандидатури од Македонци за советници во Пјаченца ги прават локалните избори на 12 јуни интересни за многубројната македонска заедница во градот од...

Политика Струмица

Големо понижување за Република Македонија: Рама не нарече идната „западна Бугарија“

Пратеникот Антонио Милошоски во коментар до премиерот Димитар Ковачевски вели дека неговите реакции покажуваат колку тој е некомпетентен и несвесен дека во...

Политика Струмица

ПАДНА ВЛАДАТА ВО БУГАРИЈА: Партијата на Трифунов ја напушти коалицијата – една од причините е Македонија!

Лидерот на бугарската политичка партија „Има Таков Народ“, Слави Трифунов кажа дека ги повлекува министрите од Владата. -Ставам крај на оваа коалиција и...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: Од минатиот пороен дожд ни остана цврство ветување на Костадинов дека ќе го реши случајот со поплавите и неговата последна фотографија со „Спајдармен“

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: Силен дожд од 20 минути ја повтори сликата: соборени стари дрвја и скршени гранки, поплавени улици, дворови...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: Костадинов и СДСМ ги одбија амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за поплавите на „Младинска“

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: ПРЕД ДОЖДОТ Навистина се согласувам дека да се прави политички маркетинг на маката на нашите сограѓани е...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: Слава ти Гоце Делчев, се поклонуваме пред твоето дело за нашата Македонија!

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: Денеска, 4 Мај во спомен на 119 годишнината од неговото загинување, делегација на Општински комитет на ВМРО...

Политика Струмица

Радев ќе организира дебата за заедничката историја меѓу Македонија и Бугарија на денот на смртта на Гоце Делчев!

На денот на смртта на Гоце Делчев, на 4 мај, во Софија под покровителство на бугарскиот претседател Румен Радев, ќе се дебатира на темата „Гоце Делчев и...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Македонските работници се понижени, а нивниот труд воопшто не е вреднуван!

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите граѓани на Република Македонија им го честитам 1 Мај –...