Home

Perdormire
Струмица Хуманост

ДОНИРАНА ЛИЧНА ЗАШТИТНА ОПРЕМА НА СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ОД СТРАНА НА ЖИТЕЛ НА НОВО КОЊАРЕВО КОЈ РАБОТИ ВО СТРАНСТВО!

Денес во ТППЕ Струмица, испостава Ново Село беше донирана опрема која се состои од лична заштитна опрема (интервентна облека, шлемови и сигурносни...

Хуманост

Струмица Хуманост

ДОНИРАНА ЛИЧНА ЗАШТИТНА ОПРЕМА НА СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ОД СТРАНА НА ЖИТЕЛ НА НОВО КОЊАРЕВО КОЈ РАБОТИ ВО СТРАНСТВО!

Денес во ТППЕ Струмица, испостава Ново Село беше донирана опрема која се состои од лична заштитна опрема (интервентна облека, шлемови и сигурносни појаси) ...

Струмица Хуманост

(ФОТО) Иуте Кредит Македонија со поддршка за ПОУ „Св.Климент Охридски“ – Ново Село на специјалните олимписки игри во Струга!

По пауза од 15 годни повторно беа одржани специјалните олимписки игри за деца со посебни потребни во Македонија каде учествуваа 9 училишта. ПОУ Св Климент...

Струмица Хуманост

Ла Дама и Борка: За спомопрегледување на рак на дојката ви е потребно исто толку време колку и за облекување на хулахопки!

  Самопрегледот за рак на дојката трае исто колку и облекувањето на хулахопките кај жените!, токму со ова пораката македонскиот бренд за хулахопки Ла...

Струмица Хуманост

(СПОДЕЛУВАЈТЕ) НА МАЛАТА СТРУМИЧАНКА ЕМИЛИЈА КОЈА БОЛЕДУВА ОД ВИРУСЕН ЕНЦЕФАЛИТИС Ѝ Е ПОТРЕБНО ЛЕКУВАЊЕ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА!

КЛИКНИ ОВДЕ ЗА ДОНИРАЊЕ: Здраво на сите, на прикачените слики се нашите два мали ангели, 9 -годишните близначки Емилија и Елена. На 26 јули 2021 година, по 4...

Струмица Хуманост

(ФОТО) Иуте Кредит со донации во Завод за заштита и рехабилитација Бања Банско и ПОУ Св.Климент Охридски Ново Село!

Иуте Кредит Македонија е општествено одговорна компанија која сака да помага и донира онаму каде што е најпотребно, особено во градовите каде имаме наши...

Хуманост

ЗАСВИРИ СИМФОНИЈАТА „ЖИВОТ“ : СПАСЕН Е НОВ ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА, ИЗВРШЕНА ПЕТТА ТРАНСПЛАТАЦИЈА НА СРЦЕ!

Д-р Кристијан Бундовски: Почитувани, Рано утринава започна да свири симфонијата “Живот”, за која што се надевам се сеќавате нема изгубено тоналитет...

Струмица Хуманост

Д-Р ЕЛЕНА КИТАНОВА ОД СТРУМИЦА ВРАТИ ВО ЖИВОТ МЛАДА ДЕВОЈКА КОЈА СЕ УДАВИЛА ВО ВОДИТЕ НА ДОЈРАНСКОТО ЕЗЕРО!

Големи пофалби за младата докторка од Струмица Елена Китанова која во Дојран успеала да спаси млада девојка која се удавила во водите на Дојранското Езеро...

Струмица Хуманост

САМОХРАНА МАЈКА ОД СТРУМИЦА СО ТРИ ДЕЧИЊА, БАРА ИТНО НАМЕСТЕН СТАН ИЛИ СПРАТ ОД КУЌА ЗА СМЕСТУВАЊЕ – ПОТРЕБНО Е И НЕЈЗИНО ВРАБОТУВАЊЕ!

Самохрана мајка од Струмица бара итно наместен стан или спрат од куќа и вработување само ПРВА СМЕНА бидејќи дечињата се мали и имаат потреба од неа. Оние кои...

Струмица Хуманост

БРАВО УБАВИЦИ: БЛИЗНАЧКИ ОД СТРУМИЦА ГИ ДОНИРАА СВОИТЕ ПЛЕТЕНКИ ЗА ДА ИМ ЈА ВРАТАТ НАСМЕВКАТА НА БОЛНИТЕ ДЕЧИЊА!

Одраз на родителското воспитување и вреднување на животните вредности. Десетгодишните близначки од Струмица ги донираа своите плетенки за да им ја вратат...