Perdormire

Хуманост

Хуманост

Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите со донација за семејствата погодени од земјотресите во Албанија!

„Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите донираа за семејствата на настраданите во оваа голема трагедија. Донацијата се состои од конзервирана...

Струмица Хуманост

УСПЕАВМЕ: МАЛИОТ ХЕРОЈ ОД СТРУМИЦА ВЛАДИМИР ГРЧЕВ, ЗАМИНУВА НА ЛЕКУВАЊЕ ВО ТУРЦИЈА!

Мајката на тригодишниот Владимир Грчев од Струмица кој боледува од целебрална парализа, објави дека потребните средства за Владимир се соберени и заминуваат на...

Хуманост

ПРЕКРАСНИ ЛУЃЕ: МЛАДИОТ БРАЧЕН ПАР МАРТИН И БЕТИ ПАРИТЕ СОБРАНИ ОД СВАДБАТА ГИ ДОНИРАА ЗА НИКОЛА НОВОСЕЛСКИ!

Младиот брачен бар Мартин и Бети докажаа дека вербата во луѓето не треба никогаш да ја изгубиме и дека доброто на овој свет се’уште постои! Направија гест кој...

Хуманост

ТОМЕ ЈАНЕВ СЕ ОГЛАСИ НА ФЕЈСБУК: ВИ БЛАГОДАРАМ НА СИТЕ КОИ МИ ПОМАГАТЕ, ГОСПОД ЗДРАВЈЕ ДА ВИ ДАВА!

ТОМЕ ЈАНЕВ:  Драги пријатели, најдрага моја подршка Сакам да изразам огромна благодарност на сите луѓе во и надвор од нашата држава кои безрезервно ми помагаат...

Хуманост

ГРАЃАНИТЕ БАРААТ ВЛАДАТА, ПРЕМИЕРОТ И ОПОЗИЦИЈАТА ДА СЕ ВКЛУЧАТ ДИРЕКТНО ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА ТОМЕ ЈАНЕВ!

Цела Македонија на нозе за нашиот Томе Јанев откако се објави веста за неговата болест! 29 годишниот струмичанец Томе Јанев боледува од ALS – болест на...

Хуманост

ПРОЛЕТНО СОБИРАЊЕ НА ДОНАЦИИ ЗА ПОМОШ НА БЕЗДОМНИЦИТЕ, СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА И САМОХРАНИТЕ РОДИТЕЛИ – ОТВОРАЊЕ НА СОБИРНИ ПУНКТОВИ ВО СТРУМИЦА

Почитувани, Здружението на граѓани за помош на бездомници, социјално загрозени семејства и поединци „Љубезност“ ќе отвори мобилни собирни пунктови на три...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif