Home

Perdormire

Спорт

Спорт Струмица

АК БЕЛАСИЦА РАН ГО НАЈАВИ ПОЛУМАРАТОНОТ „СТРУМИЦА НА УЛИЦА“ НА 11 ЈУНИ: ПРИЈАВЕТЕ СЕ И БИДЕТЕ ДЕЛ ОД НАЈМАСОВНИОТ СПОРТСКИ НАСТАН ВО ГРАДОТ!

Драги љубители на трчањето, со големо задоволство АК БЕЛАСИЦА РАН Ви го најавува третото официјално издание на најмасовниот спортски настан во Струмица...

Спорт Струмица

ДЕНЕСКА ФИНАЛЕ НА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ТУРНИРИ ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО РЕГИОНОТ – ВЕЛИГДЕНСКИ ТУРНИР ВО ДОБРОШИНЦИ!

Денес е последен ден односно ФИНАЛЕ на еден од најголемите турнири во мал фудбал во регионот – Велигденски турнир во Мал фудбал Доброшинци 2022. Ќе се...

Спорт Струмица

ПОСЛЕДНИОТ ТАНЦ НА НАЈДОБРИОТ НА СИТЕ ВРЕМИЊА – ВЕЧЕРВА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ИГРА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР ЗА МАКЕДОНИЈА!!

Најголемата македонска ракометна легенда, Кирил Лазаров вечерва ќе го одигра последниот репрезентативен натпревар. Откако една година ја извршуваше функцијата...

Спорт Струмица

ЛАВОВСКА БОРБА ЗА СЕКОЈ ПОЕН, ОДБОЈКАРИТЕ НА СТРУМИЦА ПОВТОРНО ЈА ОСВОИЈА КУП ТИТУЛАТА!

Струмица останува неосвоива тврдина. Одбојкарите по осми пат ја освоија титулата во Купот на Македонија. Во натпреварот со Вардар нашите момци извојуваа победа...

Спорт Струмица

СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАСИЛ ГОГОВ ГИ ДОЧЕКА СВОИТЕ ПЕТ МИНУТИ: НА НАТПРЕВАРОТ СО ВЕСПРЕМ БЛЕСНА ВО СИОТ СЈАЈ!

Вардар направи чудо против Веспрем и од минус шест, успеа да дојде до реми и тоа благодарение на нашиот струмичанец, голманот Васил Гогов. Гогов на овој...

Спорт Струмица

ВО ВТОРНИК ЗАПОЧНУВА ВЕЛИГДЕНСКИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО ДОБРОШИНЦИ – ПОГЛЕДНЕТЕ ГО РАСПОРЕДОТ!

Почитувани, По завршеното ждребување кое се оддржа на ден 02.04.2022, сабота, беа формирани вкупно 6 групи по 4 екипи во група. Пријавени се вкупно 24 екипи...