Home

Perdormire

Спорт

Спорт Струмица

МАКЕДОНСКИТЕ ЛАВОВИ АПСОЛУТНИ ФАВОРИТИ ВО ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ, ЦРНА ГОРА МОРА ДА СЕ ДОБИЕ ВЕЧЕРВА!

Македонија попладнево против Црна Гора го игра вториот натпревар на Европското првенство во Унгарија, според сите најави, македонскиот национален тим е...

Спорт Струмица

НЕВИДЕНА ТОРТУРА ВРЗ ШАМПИОНОТ НОВАК ЃОКОВИЌ – НЕ МУ ДОЗВОЛИЈА ВЛЕЗ ВО АВСТРАЛИЈА, НЕГОВИОТ ТАТКО ВЕЛИ ДЕКА ИЗЛЕГУВААТ НА УЛИЦА АКО НЕ БИДЕ ПУШТЕН!

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ можеби доби дозвола од организаторот на Австралија Опен за настап на турнирот, но Србинот заглави на аеродромот во...

Спорт Струмица

СТРУМИЧАНКАТА ЉУБИЦА АНДОНОВСКА ВО ТУРЦИЈА УЧЕСТВУВАШЕ ВО РАЗВОЈНИТЕ АКТИВНОСТИ ОРГАНИЗИРАНИ ОД TENNIS EUROPE!

Нашата Струмичанка Љубица Андоновска овие денови учествува во Анталија – Турција со Федерацијата на Р. Македонија со U12 и U14 тимови во развојни активности...

Реклама Спорт Струмица

ВРАБОТУВАЊЕ: „СПОРТ-ЛАИФ“ ВРАБОТУВА ОПЕРАТОРИ ВО СТРУМИЦА И НОВО СЕЛО – ОДЛИЧНИ УСЛОВИ И ПРИЈАТНА РАБОТНА СРЕДИНА!

Барате работа? Спорт-Лаиф Трејд ДОО –Едно од најважните правила и принципи во компанијата е постојаното инвестирање во човечкиот капитал. Колку се почитува...

Спорт Струмица

ТИМОТ НА СТРУМИЧАНЕЦОТ ЗОРАН СПАСОВ „ТИМ ЗОРАН“, ПРОГЛАСЕН ЗА НАЈДОБАР КЛУБ НА ТАТАМИ ВО ОСВОЕНИ МЕДАЛИ НА КИК-БОКС ТУРНИРОТ ВО НИШ-СРБИЈА ОД ВКУПНО 65 КЛУБОВИ!

Тимот на струмичанецот Зоран Спасов „ТИМ ЗОРАН“, со 12 медали се враќа од кик-бокс турнирот „БАЛКАН БЕСТ ФАЈТЕРС“ во Ниш-Србија. Неговиот тим исто така беше...

Спорт Струмица

ВИДЕО: Струмичанецот Јани Атанасов изведе магија за Хајдук, головите му ги посвети на починат пријател!

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов одигра феноменален натпревар за Хајдук Сплит во рамки на Купот на Хрватска и двапати се запиша во листата на...

Спорт Струмица

НАВИВАЧИТЕ БАРААТ ГОРАН ПАНДЕВ ДА СЕ ВРАТИ ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ЗА НАТПРЕВАРОТ КОЈ МОЖЕ ДА НЕ ОДНЕСЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО!

Поранешниот капитен на Македонија, Горан Пандев објасни каков е неговиот став по однос на можниот кам-бек во националниот дрес. Напаѓачот на Џенова, во изјава...