bandr

Спорт

Спорт

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА СТРУМИЧАНИ ФОТОГРАФИРАН НА НАТПРЕВАРОТ БАРСЕЛОНА-СЛАВИЈА ПРАГА!

Екипата на Барселона синоќа славеше победа над Славија Прага со резулат од 2:1. На малите екрани можевме да го забележиме и познатиот транспарент на струмичани...

Спорт

АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА, СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО ПРВАТА ЛИГА, ПАДНА И ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ!

Во дербито на колото, ФК Беласица беше подобриот противник и се враќа со трите бодови од Кавадарци! Резултатот го отвори Мирчевски Мартин во 16та минута. Во...

Спорт

ВО СРЕД СКОПЈЕ, ДЕВОЈКИТЕ НА ОК „НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ИЗВОЈУВАА ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ ОК „ЈАНТА ВОЛЕЈ“

Во сред Скопје девојките на ОК „Наковски Волеј“ успејаа да дојдат до голема и значајна победа со резултат од 3:1 во сетови над девојките на ОК „Јанта Волеј“...

Спорт

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ТОШЕ ЗАФИРОВ УШТЕ ЕДНАШ ГО ЗАПИША СВОЕТО ИМЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА БОДИ БИЛДИНГОТ, ЛАЗО ДЛГИО МИ БЕШЕ ГОЛЕМА ПОДДРШКА – РЕЧЕ ТОЈ!

Тоше Зафиров кој важи за најдобриот македонски боди билдер на сите времиња повторно не воодушеви и изненади со својот настап на светското натпреварување ИБФФ...

Спорт

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: НЕДОСТАСУВААТ УШТЕ ДВЕ ЕКИПИ ЗА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО СЕДЛАРЦИ, УЧЕСТВОТО ИЗНЕСУВА 2.000 ДЕНАРИ!

По повод христијанскиот празник Митровден се организира турнир во мал фудбал во село Седларци-Општина Василево. Недостасуваат уште само две екипи за местата да...

Спорт

УШТЕ ЕДНА СПОРТСКА ЅВЕЗДА ОД СТРУМИЦА: 17 ГОДИШНИОТ ВАСИЛ ВАЛМАРСКИ ОСВОИ ТРЕТО МЕСТО ОД ВКУПНО 49 ЗЕМЈИ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КИК-БОКС ВО ПОЛСКА!

Спортското небо на Струмица побогато за уште една ѕвезда! Васил Валмарски од Струмица кој има 17 години а живее и учи во Германија под водство на светскиот...

Спорт Струмица

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТА ЈАНЕВСКИ ГИ ПОЗДРАВИ УЧЕСНИЦИТЕ ВО НАСТАНИТЕ НА ОЛИМПИСКИОТ ДЕН ВО СТРУМИЦА!

Градоначалникот Коста Јаневски, попладнето ги поздрави учесниците во настаните на Олимпискиот ден во Струмица во спортската сала на СОУ ,,Никола Карев”...