bandr

Култура

Култура

БРАВО СТРУМИЦА, БРАВО МАКЕДОНИЈА: СОБРАНА ПОТРЕБНАТА СУМА ЗА ОПЕРАЦИЈА ЗА НИНА, НАМЕСТО ВО АВГУСТ НА ЛЕКУВАЊЕ ЌЕ ОДИ ВО АПРИЛ!

Конечно прекрасна вест! Во рекордно време собрана сумата која беше потребна за лекување на малата Нина која боледува од Paraparesis Spastica за што и е...

Култура

(ВИДЕО) ПОЗНАТИОТ РАПЕР ОД СТРУМИЦА ГЕЛЕ-К ПО 4 ГОДИНИ ПАУЗА СЕ ВРАТИ НА СЦЕНА СО НОВА ПЕСНА!

Песната која носи наслов „Мултиталент“ е враќањето на познатиот рапер од Струмица Геле-К на музичката сцена откако реши да стави пауза. „Мултиталент“ доби исто...

Култура

ИНТЕРЕСЕН СТАТУС ЗА СТРУМИЧАНИ: „Aко прааш маабет со полицаец одма шпион си“, „Ако се гушнаш со школска, ја тај одма швалерка има“

Фејсбук статус на Тимотеј Соколов: Ако те видат да прааш мaabet со полицаец-ја тај е шпион на полицијата Ак те видат со доктор-ја тај не е здрав нешто Ак купеш...

Култура

СТРУМИЧАНКАТА СУЗАНА ГАВАЗОВА СЕ ПРИСЕТИ НА ГОЛЕМАТА ЛЕГЕНДА: ШАБАН ШАУЛИЌ ПЕЕШЕ НА НАШАТА СВАДБА

ИЗВОР:ВЕЧЕР.ПРЕСС Како што во животот се случуваат и радосни и тажни работи, така е и со спомените. На еден таков убав спомен (само за Вечер-vecer.press), сега...

Култура

ПОРТАЛОТ МКД.МК ОБЈАВУВА: Жителите од Босилово и Ново село во проектот на Еуромакс гледаат егзистенцијален спас

Без рудник сите млади ќе избегаат од Штука и Иловица, велат жителите-пишува порталот МКД.МК. Спокојот и мирот кои ги преплавуваат селата во општините Босилово...

Култура

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: ЕЛИТНИОТ РЕСТОРАН „ДЕГУСТО“ ИМА ПОТРЕБА ОД КУВАР И КЕЛНЕР СО РАБОТНО ИСКУСТВО!

Елитниот и познат ресторан во Струмица „Дегусто“ има потреба од кувар и келнер со работно искуство. Сите заинтересирани за повеќе информации може да се јават...

Култура

(ФОТО) СТРУМИЧАНИ И ВО ЛОНДОН СЕ НАЈДОА: БРАЌАТА МАНЧЕВИ ОД СТРУМИЦА СЕ ПОГРИЖИЈА ЗА СТИЛОТ НА ДЕЈАН ИЛИЕВ, СЛЕДЕН Е ПОЗНАТИОТ ПЕТАР ЧЕХ!

  Браќата Доне и Саше Манчеви кои работат и живеат во Лондон порано се грижеа за стилот на познатиот премиерлигашки фудбалер Немања Матич, а вчера тие...

Култура

(ВИДЕО) Гавазова во новиот спот во продукција на “Гранд” провокативна како никогаш досега

После песната „Хало“, која се покажа како вистински погодок, Сузана Гавазова продолжува со походот за освојување на српскиот и балканскиот музички пазар. Со...