strumica denes logo
Магазин

мај 21, 2024

Не е лесно, но вреди: Колку заработува врвен мајстор за бурек?

Наоѓањето водоинсталатери, керамичари, молери и кројачи е се поголем проблем

Види повеќе

октомври 27, 2023

Рецепт за „енергетска бомба“ на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – марула 🥬 – конзервирано цвекло – туна

Види повеќе

октомври 26, 2023

Рецепт за клуб сендвич со варени јајца

Потребни состојки: – тост лепчиња 🍞 – јајца 🥚 –

Види повеќе

октомври 23, 2023

Рецепт за БЛТ сендвич

Потребни состојки : – сланина 🥓 – тост лепче 🍞

Види повеќе

октомври 22, 2023

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Мрзлива сарма во грне

Потребни состојки : – зелка – ориз 🍚 – мешано

Види повеќе

октомври 15, 2023

ПРЕВКУСЕН РЕЦЕТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Свинско со праз и ориз!

Потребни состојки: – свински врат 🥩 – ориз 🍚 –

Види повеќе

октомври 8, 2023

РЕЦЕПТ НA „БАЛКАН ТВИСТ“: Пржена пастрмка со крокети од компир и сос од путер и лук

Потребни состојки : – пастрмка 🐟 – компир 🥔 –

Види повеќе

октомври 5, 2023

РЕЦЕПТ ЗА БАЛКАН БУРГЕР СО АЈВАР – „БАЛКАН ТВИСТ“ РЕЦЕПТИ!

Потребни состојки: – плескавица – бургер лепче 🍔 – ајвар

Види повеќе