strumica denes logo
Магазин

август 30, 2023

Гравот е врвна суперхрана

Студија финансирана од Светската здравствена организација покажа дека само 20

Види повеќе

август 28, 2023

Овесна каша со овошје – рецепт на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – овесни снегулки – вода или млеко 🥛

Види повеќе

август 27, 2023

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Ќебапчиња со крцкав чипс и намаз од модар патлиџан

Потребни состојки: – ќебапчиња ( во нашиот случај ние користевме

Види повеќе

август 26, 2023

„Alfa Romeo“ го најави најубавиот автомобил на светот, можете да го видите преку „AI“ технологијата

„Alfa Romeo“ својот суперспортски новитет го најави за крајот на

Види повеќе

август 25, 2023

Совети вредни злато: Ова се некои од советите како да потрошите помалку гориво додека возите!

Германската организација „Tüv Süd“ која се занимава со сертификација и

Види повеќе

август 24, 2023

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Шпагети со пилешко и лук

Потребни состојки: – шпагети 🍝 – пилешки стек 🐔 –

Види повеќе

август 19, 2023

4 ПРИЧИНИ ДА ЈАДЕТЕ ПУКАНКИ СЕКОЈ ДЕН: Здрава ужина која го намалува стресот

Кога велиме пуканки, нашата прва асоцијација е гледање филм во

Види повеќе

август 18, 2023

РЕЦЕПТ ЗА ПРЕВКУСНА ПАЛАЧИНКА ОД ТИКВИЦА И МОРКОВ – РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“!

Потребни состојки: – тиквица – морков 🥕 – јајце 🥚

Види повеќе

август 11, 2023

Поховани шницли со сос од печурки – видео рецепт на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – свински бут 🥩 – шампињони 🍄 –

Види повеќе