strumica denes logo
Рецепт

октомври 27, 2023

Рецепт за „енергетска бомба“ на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – марула 🥬 – конзервирано цвекло – туна

Види повеќе

октомври 26, 2023

Рецепт за клуб сендвич со варени јајца

Потребни состојки: – тост лепчиња 🍞 – јајца 🥚 –

Види повеќе

октомври 23, 2023

Рецепт за БЛТ сендвич

Потребни состојки : – сланина 🥓 – тост лепче 🍞

Види повеќе

октомври 15, 2023

ПРЕВКУСЕН РЕЦЕТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Свинско со праз и ориз!

Потребни состојки: – свински врат 🥩 – ориз 🍚 –

Види повеќе

октомври 8, 2023

РЕЦЕПТ НA „БАЛКАН ТВИСТ“: Пржена пастрмка со крокети од компир и сос од путер и лук

Потребни состојки : – пастрмка 🐟 – компир 🥔 –

Види повеќе

октомври 5, 2023

РЕЦЕПТ ЗА БАЛКАН БУРГЕР СО АЈВАР – „БАЛКАН ТВИСТ“ РЕЦЕПТИ!

Потребни состојки: – плескавица – бургер лепче 🍔 – ајвар

Види повеќе

октомври 2, 2023

Свинско со кари и сенф во грне – Рецепт на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – свинско месо 🥩 – кромид – морков

Види повеќе

септември 27, 2023

Рецепт за бургер со филети ослич – рецепт на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – филети ослич 🐟 – бургер лепче 🍔

Види повеќе

септември 25, 2023

ТРАДИЦИОНАЛЕН МАКЕДОНСКИ АЈВАР – РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“!

Потребни состојки: – црвени пиперки – модри патлиџани 🍆 –

Види повеќе