strumica denes logo
Рецепт

февруари 1, 2023

Рецепт за сочно и вкусно пилешко месо

СОСТОЈКИ: 500 гр пилешко бело месо 100 гр сланина Пекабеско

Види повеќе

јануари 31, 2023

ВИСТИНСКО ЗАДОВОЛСТВО: Рецепт за пастичо макарони

Состојки: 500 гр макарони 500 гр мелено месо 2 главици

Види повеќе

јануари 30, 2023

Свинско филе во доматен сос

Состојки 1 свинско филе пршута ленти по потреба (5-6 отприлика)

Види повеќе

јануари 28, 2023

Мусака со тиквички и сос со оригано

Состојки 1 паковка сос за мусака со тиквици ( јас

Види повеќе

јануари 27, 2023

Превкусни банички со готови кори

Совршено вкусни и меки, а многу едноставни за подготовка. Тешко

Види повеќе

јануари 25, 2023

Најдобрите макарони со сирење – вкусен и брз ручек

СОСТОЈКИ: 2 шолји макарони 4 лажици путер 1 лажица изгмечен

Види повеќе

јануари 24, 2023

ВКУСЕН РЕЦЕПТ ЗА РУЧЕК: Мусака со тиквички и сос со оригано

Состојки 1 паковка сос за мусака со тиквици ( јас

Види повеќе

јануари 23, 2023

ВКУСЕН И БРЗ РУЧЕК: Пилешки плескавици со кашкавал

СОСТОЈКИ: 500 гр пилешко месо 2 чешниња лук 1 мала

Види повеќе

јануари 21, 2023

Сочен шарен кекс

Вкусен, сочен кекс за попладневно заблажување, кој се подготвува брзо

Види повеќе