КРЕМАСТ ДЕСЕРТ КОЈ НЕ СЕ ПЕЧЕ: Направете вкусна торта за 20 минути!

јануари 10, 2023

Состојки:

  • 250 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 400 гр еурокрем или нутела
  • 500 гр крем сирење

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Соединете путер со една лажица еурокрем и растопете на пареа. Со добиената смеса прелијте ги бисквитите и соединете. Оставете да стегне во фрижидер.
  2. Остатокот од еурокремот измешајте го со сирење и разматете. Филот оставете го да се излади во фрижидер.
  3. Извадете ја смесата од бисквити, ставете во калап и израмнете. Преку ставете фил и убаво распоредете.
  4. Ставете ја тортата во фрижидер убаво да се соедини филот и кората.

Уживајте!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: