Home

Perdormire

Струмица

СДСМ Струмица

КОСТА КОСТАДИНОВ: ЖЕНИТЕ НЕ СЕ САМО ПРЕДОДРЕДЕНИ ДА БИДАТ МАЈКИ И СОПРУГИ, ТУКУ ДА ВЛЕГУВААТ ВО СИТЕ ПОРИ НА ОПШТЕСТВОТО!

КОСТА КОСТАДИНОВ – КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОПШТИНА СТРУМИЦА ОД СДСМ: СДСМ беше меѓу првите во регионот што воведе поттикнувачки механизми за...

Забава Историја Магазин Струмица

ЗА НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЌЕ МОЖЕМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ВСЕЛЕНСКИОТ ТУРИЗАМ: Илон Маск ги испрати првите цивили во вселената!

Спејс-Икс“ на Илон Маск вчера утрово, во 02:00 ч. по македонско време, успешно ги лансираше првите свои четворица вселенски туристи – највисоко во Земјината...

Здравје Струмица

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Од октомври сертификатот за вакцинација ќе важи само за целосно вакцинирани со две дози!

Од октомври сертификатот за вакцинација ќе важи само за целосно вакцинирани со две дози, односно ќе се издава само откако едно лице ќе биде целосно...

Екологија Струмица

ВО ПРЕСРЕТ НА ПРАЗНИКОТ МАЛА БОГОРОДИЦА, „КОМУНАЛЕЦ“ ИЗВРШИ ЛИСТЕЊЕ И УРЕДУВАЊЕ НА С.ВЕЉУСА!

Oдделението Комунална хигиена при ЈПКД „ Комуналец „ Струмица во пресрет на верскиот празник Мала Богородица изврши чистење и уредување на с. Вељуса. Во...

Спорт Струмица

СТРУМИЧАНЕЦОТ СТОЛЕ АНГЕЛОВСКИ СО ЗЛАТО СЕ ВРАЌА ОД БАЛКАНСКОТО ПРВЕНСТВО ВО АТЛЕТИКА ЗА ВЕТЕРАНИ ВО АЛБАНИЈА!

Струмичанецот Столе Ангеловски кој е член на АК БЕЛАСИЦА РАН, со златен медал се враќа од Балканското првенство во атлетика за ветерани кое се одржа во Корча...

Реклама Струмица

СЕ БАРААТ РАБОТНИЦИ ЛИМАРИ, БРАВАРИ И ЗАВАРУВАЧИ: МЕТАЛИНЖИНЕРИНГ-ЈАНЕВИ E ДОКАЖАНА КОМПАНИЈА ВО СТРУМИЧКО!

ДПТУ МЕТАЛИНЖЕНЕРИНГ -ЈАНЕВИ ДООЕЛ с.Костурино бара работници лимари, бравари и заварувачи. Плата по договор!
Лице за контакт: Миле Јанев 078/320-288

Реклама Струмица

ГЕРМАНСКА КОМПАНИЈА ВО СТРУМИЦА ВРАБОТУВА МОНТАЖЕРИ НА АЛУМИНИУМСКИ ВРАТИ И ПРОЗОРЦИ!

Германската фирма „Isole“ која има свој погон во околината на Струмица за производство на алуминиумски врати и прозорци за извоз, има потреба работник на...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

Д-Р НИКОЛА МАЏУНКОВ: СОНОТ ЗА ПОДОБРО УТРО ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ ВО СТРУМИЦА ЌЕ СТАНЕ ЈАВЕ!

Д-Р НИКОЛА МАЏУНКОВ, НОСИТЕЛ НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани мои струмичани, Ми претставува огромна чест, задоволство и силна одговорност да се...