bandr

Струмица

Струмица

МАЕСТРО МИТКО ТОШЕВ ПОВТОРНО ИЗНЕНАДУВА: РАФАЕЛ НАДАЛ ВООДУШЕВЕН ОД ПОТРЕТОТ КОЈ ГО ИЗРАБОТИ СТРУМИЧКИОТ УМЕТНИК!

Еден и единствен! Маестро Митко Тошев овојпат со својот талент го воодушеви еден од најдобрите тенисери на сите времиња Рафаел Надал. „Знај добро секој труд...

Струмица

ВИКАРЕН ЕПИСКОП ЈАКОВ СТОБИСКИ: КАКО МОЖЕШ ДА СЕ ПРИЧЕСТИШ, ДА ГО ПРИМИШ И ВИДИШ ХРИСТОС, А ДА НЕ СИ ЗАМИНЕШ ОТТУКА СО РАДОСТ?

По Светата Литургија си заминуваме натажени од Христос. Како можеш да се причестиш, да се сретнеш со Христос и да заминеш оттука со злоба, со истите чувства...

Струмица

ЗАЕДНИЧКО СЛЕДЕЊЕ НА ДЕНЕШНИОТ НАТПРЕВАР ПОЛСКА-МАКЕДОНИЈА ВО „OLD SCHOOL“, 5 СКОПСКИ+МЕЗЕ ЗА 450 ДЕНАРИ!

Со почеток од 20:45 часот денеска *недела*, фудбалската репрезентација на Македонија го игра најважниот натпревар против репрезентацијата на Полска и потребна...

Струмица

(ВИДЕА) ВИДЕАТА НА СТРУМИЧКИОТ ЈУТЈУБЕР РИСТЕ СТАМКОВ ОД ДЕН НА ДЕН ДОБИВААТ СЕ’ ПОГОЛЕМА ГЛЕДАНОСТ!

Струмичкиот јутјубер Ристе Стамков со своите интересни видеа на јутјуб каналот, од ден на ден добива се’ поголема посетеност! Во моментот јутјуберството...

Струмица

СТРЕЛКИТЕ НА ЧАСОВНИКОТ ГИ ПОМЕСТУВАМЕ ЕДЕН ЧАС НАНАЗАД, ПОГЛЕДНЕТЕ КОГА ТРЕБА ДА ГО СТОРИТЕ ТОА!

В сабота кон недела на полноќ (27 кон 28 октомври) ќе почне зимското сметање на времето, кога стрелките на часовниците ќе ги поместиме за еден час наназад...

Култура Струмица

СПАСОВА МАРИЈА: ПОРАНО СЕ’ СИ ДОАЃАШЕ СО САМОТО ВРЕМЕ, СЕГА МЛАДИТЕ БРЗААТ ЗА ДА ПОРАСНАТ!

Струмичанката Спасова Марија неретко знае да не изненади со интересни објави на социјалните мрежи. Така беше и овојпат, зборувајќи за новото време и разликите...

Струмица

(ВИДЕО) СВЕТСКО А НАШЕ: СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ЈА ОБЈАВИ ПЕСНАТА СО СПОТ КОЈА ВЕЧЕРВА ЌЕ НАСТАПИ ВО ФИНАЛЕТО НА МАКФЕСТ!

Нашата талентирана струмичканка Славица Ангелова вечерва настапува го големото финале на „Макфест“ со песната која носи наслов „Љубовта не боли“. Славица...