strumica denes logo
Македонија

мај 17, 2024

Пронашле граната од Прва Светска војна и ја однеле во полициска станица

Неексплодирана граната за која се претпоставува дека е уште од

Види повеќе

мај 17, 2024

ТОШКОВСКИ: ВИСОКОРАКОВОДНИ СТРУКТУРИ ВО ПОВЕЌЕ ИНСТИТУЦИИ СЕ ВО СПРЕГА СО МАФИЈАТА

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во гостување на ТВ21

Види повеќе

мај 17, 2024

СКАПИ ВИ СЕ ТАКСИ УСЛУГИТЕ? Еве колку плаќаме кај нас а колку во светот

Многумина реагираат на цените на такси услугите во Скопје. Меѓутоа

Види повеќе

мај 17, 2024

Денес се празнува Светата маченичка Пелагија Тарсиска

Родена е во градот Тарс, од родители незнабошци, но богати

Види повеќе

мај 17, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до

Види повеќе

мај 17, 2024

ПЛАТА 30.000 ДЕНАРИ: ПРИЈАТЕЛИ – ПЕТ ШОП ВРАБОТУВА ПРОДАВАЧКА ВО СТРУМИЦА!

Пријатели – пет шоп во Струмица (кај болницата) има потреба

Види повеќе

мај 16, 2024

Македонците внесуваат 2,4 пати повеќе сол од препорачаното

Во Македонија се внесува 2,4 пати повеќе сол од максималниот

Види повеќе