strumica denes logo
Ново Село

јуни 10, 2023

СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ПОКАЖА КАКО СЕ ПЕЕ И ВЕЧЕРВА ОБЕЗБЕДИ ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД!

Струмичанката Славица Ангелова е на чекор до големото финале во

Види повеќе

мај 25, 2023

БРАВО: ИСФРЛЕН ТЕРМИНОТ „РОДОВА ЕДНАКВОСТ“, ОПШТИНА НОВО СЕЛО УТВРДИ ШТО Е МАЖ, А ШТО ЖЕНА!

Општина Ново Село го исфрли терминот „родова еднаквост“ од програмата

Види повеќе

мај 10, 2023

(ВИДЕО) Пенов: Највисок процент на иселување имаме во општина Ново Село!

Министерот за локална самоуправа Ристо Пенов во емисијата „10 Минути“

Види повеќе

мај 6, 2023

ЃУЃОВДЕНСКИ СРЕДБИ СО ДЕФИЛЕ И МАКЕДОНСКИ ОРА НИЗ ЦЕНТАРОТ НА НОВО СЕЛО!

Ѓорѓе Божинов, градоначалник на општина Ново Село: 🥁По повод големиот

Види повеќе

март 10, 2023

Патниот правец Бориево – Колешино конечно ќе се асфалтира!

Ристо Манчев, градоначалник на општина Босилово: Патниот правец Бориево –

Види повеќе