strumica denes logo

СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА ПОКАЖА КАКО СЕ ПЕЕ И ВЕЧЕРВА ОБЕЗБЕДИ ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД!

Автор:

Датум:

јуни 10, 2023

Автор:

Датум:

јуни 10, 2023

Струмичанката Славица Ангелова е на чекор до големото финале во музичката емисија „Ѕвездите на гранд“. Ангелова со својот глас и изведба во вечерашната емисија, уште еднаш покажа како се пее и докажа дека вреди да се најде меѓу првите на ова натпреварување.

Честитки Славица, до победа!