Home

Perdormire

Економија

Економија Струмица

24 АУТО ОБЈАВИ: Наскоро плацевите ќе бидат полни со евтини автомобили: Како да препознате дали возило било поплавено!

Пазарот на половни возила во последно време е во пораст и се поголем број автомобили се увезуваат од Европа, најмногу од Германија. Последните случувања таму...

Економија

ГЛАВНИОТ ОПЕРАТИВЕН ДИРЕКТОР ВО ЕУРОМАКС РЕСОУРЦЕС ПАТРИК ФОРВАРД ЗА ПЛАНИРАНАТА РУДАРСКА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ПОД ОГРАЖДЕНСКИОТ РЕГИОН!

По затворањето на Иловица – Штука од јаловиштето ќе останат пасишта и шума а не ,,езеро” Иновациите и новите технологии во рударството се постојано присутни...

Економија Струмица

(ВИДЕО) Компанијата Еуромакс и групацијата Трафигура донираа земјоделска механизација на членовите од Слоуфуд Огражден!

Жени фармери од општините Босилово и Ново Село добија донација земјоделска механизација од компанијата Еуромакс, која поради голем интерес меѓу земјоделците се...

Економија Струмица

Живко Груевски од Еуромакс Ресоурцес: Непоколебливо и со уште поголем ентузијазам продолжуваме победнички напред

Познатиот австриски неуролог и основач на психоанализата, Сигмунд Фројд забележал дека „прв знак на глупоста е кога ќе се манифестира потполно отсуство на...

Економија

НА КРАЈОТ ОД ДЕНОТ Е СКРОМЕН ЧОВЕК: УМОТ НА 21 ВЕК – ИЛОН МАСК, ЖИВЕЕ ВО КУЌА ОД 37 КВАДРАТИ ВРЕДНА 50.000 ЕВРА!

Да, тука живее еден од најбогатите луѓе на светот! Иако е еден од најбогатите луѓе во светот, Илон Маск на крајот од денот е скромен човек. Имено, тој ги...

Економија

Живко Груевски од Еуромакс Ресоурцес: „Им простувам на активистите кои лично ме демонизираат, но не сум сигурен дека и граѓаните од струмичко ќе им простат”

Директорот за корпоративни комуникации и односи со јавноста во Еуромакс Ресоурцес, д-р Живко Груевски во своето гостување на ТВ Вис, се осврна и на односот на...

Економија

ЖИВКО ГРУЕВСКИ ОД ЕУРОМАКС РЕСОУРЦЕС: „Време за акција и дела, а не за празни зборови и флоскули”

Живко Груевски, Еуромакс Ресоурцес: „Граѓаните од подогражденскиот регион сакаат и бараат подобра инфраструктура, заштита и подобрување на животната средина...