Home

Perdormire

Економија

Економија Струмица

АНТИКРИЗНИ МЕРКИ ВО НАЈАВА: Трошоците на живот во септември поголеми за 18,7% во однос на лани!

– Најдоцна до вторник 12 октомври треба да бидат објавени антикризните мерки за ублажување на последиците од енергетската криза, најави вчера министерката за...

Економија Реклама Струмица

Митко Лиговски, Главен геолог во Еуромакс ресоурцес: Неселективните анти-рударски кампањи сериозно ја отежнуваат транзицијата во зелена оддржлива економија!

Митко Лиговски, Главен геолог во Еуромакс ресоурцес: Како последица на климатските промени, во последните години со право се наметна потребата од вложување во...

Економија Политика Струмица

Бектеши: Во четврток заминувам за Турција да обезбедам енергенси и струја!

Крешник Бектеши, министерот за економија вечерва обелодени дека утре ќе има телефонски разговор со турскиот министер за енергетика, а во четврток ќе замине за...

Економија Струмица

КОСТАДИН КРЕЧЕВ: Еден леб, кило сирне и кило френки е 700 денара – Кој сака нека честите!

Европски цени на храната, но со македонски плати. Драстичното покачување го коментираат и струмичани секојдневно на социјалните мрежи. Во продолжение во...

Економија Струмица

НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА: НАЈГОЛЕМА ПРОМЕНА КАЈ ДИЗЕЛОТ – ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЌЕ ЧИНИ ОД УТРЕ!

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените...

Економија Струмица

НА СОСЕДИТЕ ЌЕ ИМ СВЕТИ: Бугарија и Србија објавија дека нема да имаат рестрикции на струјата!

Бугарскиот вршител на должност министер за енергетика Росен Христов најави дека нема да има ограничувања за потрошувачката на струја во Бугарија. Според него...