Home

Perdormire
Забава Струмица

ИНТЕРВЈУ СО ЈУТЈУБЕРОТ ЛАЗАР АРИЗАНОВ: Во изминативе неколку години јутјубот стана вистински тренд меѓу младите!

Интернет алатката ЈУТЈУБ стана секојдневие на сите нас. Дел од младината веќе и заработуваат од истата. На наше задоволство, интервју со Лазар Аризанов момчето...

Забава Историја Магазин Струмица

ЗА НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЌЕ МОЖЕМЕ ДА БИДЕМЕ ДЕЛ ОД ВСЕЛЕНСКИОТ ТУРИЗАМ: Илон Маск ги испрати првите цивили во вселената!

Спејс-Икс“ на Илон Маск вчера утрово, во 02:00 ч. по македонско време, успешно ги лансираше првите свои четворица вселенски туристи – највисоко во Земјината...

Забава Струмица

Струмичанка со сопругот се сопственици на 5 градинки во Америка: Од Македонија ми недостасува слободата и времето!

Љубовта е непредвидлива, не можеме да кажеме во кого или кога ќе се вљубиме, едноставно се случува. Така се родила и љубовта на Македонка кон нејзиниот веќе...

Забава Колумна Култура Тема на денот

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Слаткарница „Карамела“ слави 20 години постоење!

Слаткарница „Карамела“ слави 20 годишен јубилеј. По тој повод, сопствениците и вработените си дадоа мал одмор и прославија со парче вкусна торта, она по што...

Инстаграмџија на месецот Реклама Струмица

ВРАБОТУВАЊЕ: НАСКОРО НОВA ПЕКАРА ВО СТРУМИЦА – СЕ ВРАБОТУВА ЛИЦЕ ЗА ПРОДАЖБА НА БЕЛИ ПЕЦИВА, САЛАТИ И СЛАТКИ, БИДЕТЕ ДЕЛ ОД BAKERY HOUSE TIM!

Поради отварање на нашата пекара имаме потреба од ЛИЦЕ ЗА ПРОДАЖБА на: 📌бели пецива 📌салати 📌слатки Работно време од 08:00 до 16:00...