Home

Perdormire
Реклама Струмица

(ФОТО) СТУДИОТО ЗА УБАВИНА „ЈАСМИНА“ КОЕ Е ПОЗНАТО ПО БРОЈНИТЕ ХУМАНИТАРНИ АКЦИИ – ДЕНЕС СЛАВИ 8 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ!

Студиото за убавина на Јасмина Јанчева која ја знаеме по бројните хуманитарни акции во струмичко, денеска слави 8 години постоење. Јасмина и е...

Реклама Струмица

(ФОТО) СТУДИОТО ЗА УБАВИНА „ЈАСМИНА“ КОЕ Е ПОЗНАТО ПО БРОЈНИТЕ ХУМАНИТАРНИ АКЦИИ – ДЕНЕС СЛАВИ 8 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ!

Студиото за убавина на Јасмина Јанчева која ја знаеме по бројните хуманитарни акции во струмичко, денеска слави 8 години постоење. Јасмина и е позната на...

Реклама Струмица

ИНТЕРВЈУ СО БОРЧЕ БУРОВСКИ ОД ИУТЕ КРЕДИТ: За кредит е потребен само мобилен телефон!

ИутеКредит е финансиско друштво кое веќе трета година успешно работи на подрачјето на Струмица овозможувајќи најбрзо и најкомфорно кредитирање на физички лица...

Реклама Струмица

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ИМАТЕ ЗАТНАТ НОС И ПРОБЛЕМИ СО ДИШЕЊЕТО? ПРОБАЈТЕ ЈА АРОМАТЕРАПИЈАТА ВО ФОРМА НА АРОМА-СТИКОВИ!

Дали имате затнат нос и имате проблеми со дишењето? Пробајте ја ароматерапијата во форма на Арома-стикови со мирис на цреши и нане и уживајте во секој здив...

Струмица

Намален наталитетот, а зголемен морталитетот во третото тримесечје од 2021 – Бројот на склучени бракови е зголемен во споредба од лани!

Намален наталитетот, а зголемен морталитетот во третото тримесечје од 2021. Со тоа природниот прираст изнесува -2 144, што значи дека за толку лица е помал...

Здравје Струмица

ВЛАДАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ДОНЕСЕ НОВА ОДЛУКА: 30 денари од вакциниран пациент за матичните лекари кои ќе стигнат до 70% имунизирани пациенти!

30 денари од вакциниран пациент за матичните лекари кои ќе стигнат до 70% имунизирани пациенти, велат од Владата. Во насока на стимулација на интересот за...

Струмица

ФЕЈСБУК СТАТУС: Да беше во Америка, Петар ќе гостуваше уште утре кај Елен Ди Џенерес и ќе беше МИЛИОНЕР на 7 години – Ама пуста земја со клети и злобни луѓе!

ФЕЈСБУК СТАТУС: За принцот кој не сакаше ГРАШОК и ЖЕНА ОД СУЛТАНА. Фино е да се расправате пред вашите деца, да повишувате тон, да ги влечете за коса, да ги...

Спорт Струмица

ВИДЕО: Струмичанецот Јани Атанасов изведе магија за Хајдук, головите му ги посвети на починат пријател!

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов одигра феноменален натпревар за Хајдук Сплит во рамки на Купот на Хрватска и двапати се запиша во листата на...

Струмица

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА: Струмица заслужува големи дела и во новата буџетска година и ќе ги има!

Коста Костадинов, градоначалник на општина Струмица: Да се биде Градоначалник на Општина Струмица е голем предизвик. Го прифатив и храбро и посветено се носам...

Временска прогноза Струмица

Минусни температури насекаде низ Македонија – Се очекува снег и на пониските места!

Минусни температури насекаде низ Македонија. Поради продор на студена воздушна маса денеска ќе дува засилен северен ветер, а од утре изутрина врнежите од дожд...