bandr
Струмица

(ВИДЕО) ИГОР ЏАМБАЗОВ ИЗМИСЛИ ПЕСНА ЗА СТРУМИЧКИТЕ СЕЛА – „ТАТЕ Е ОД ПРОСЕНИКОВО, МАМА Е ОД ЕДЕРНИКОВО, БАБА Е ОД ГРАДСКО БАЛДОВЦИ, ДРУГАТА БАБА ОД РАБОРЦИ“

Легендарниот Игор Џамбазов измисли песна за струмичките села на настапот во „Аквариус“. Во песната се пее дека целата негова фамилија и роднини биле од...

Струмица

ТАКА ПРАВАТ ГОЛЕМИТЕ ЛУЃЕ: ТРЕТОПЛАСИРАНИОТ НА ТРКАТА НА КЕЛНЕРИ-ИГОР СТЕФАНОВИЌ, СВОЈАТА НАГРАДА ЈА ДОНИРАШЕ НА ТОМЕ ЈАНЕВ!

Победникот на јубилејното десетто издание е Горан Митев од Концепт. На второ место заврши минатогодишниот шампион Дени Перов од Концепт. Третопласиран меѓу 16...

Струмица

ЧЕСТИТКИ: СТРУМИЧАНЕЦОТ ГОРАН МИТЕВ НАЈБРЗ И НАЈДОБАР КЕЛНЕР, ЗАРАБОТИ „КЕЛНЕРСКА ДНЕВНИЦА“ ОД 15.000 ДЕНАРИ!

Вечерва на плоштадот во Струмица во рамки на СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2019 се одржа јубилејната 10-та „Трка на келнери 2019“. Најбрзиот и најдобар келнер беше ...

Струмица

СВР СТРУМИЦА: ЌЕ СЛЕДУВААТ КАЗНИ ЗА ПРЕГЛАСНА МУЗИКА ВО УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ И ТОЧЕЊЕ НА АЛКОХОЛ НА МАЛОЛЕТНИ ЛИЦА, КАФУЛИЊАТА И ДИСКОТЕКИТЕ ДА БИДАТ ПРЕТПАЗЛИВИ!

СВР СТРУМИЦА: Почитувани, Секторот за внатрешни работи-Струмица, во рамките на своите надлежности во текот на месец јуни и јули 2019 година, превзема...

Струмица

КАКО И СЕКОГАШ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА СТРУМИЦА ИМ ЈА ДАДЕ ПОДДРШКАТА НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ НА СПОРТСКИТЕ ИГРИ НА ЕДНАКВОСТА ВО СТРУМИЦА!

Лицата со попреченост секогаш ја имаат поддршката Градоначалникот и општина Струмица. Така беше и на спортските игри на еднаквоста кои што се одржаа на...

Струмица

БОРБАТА ЗА ТОМЕ ПРОДОЛЖУВА, ПОСТАВЕНИ БИЛБОРДИ НА КОИ СЕ ИСПИШАНИ БРОЕВИТЕ ЗА ДОНАЦИИ И ДЕНАРСКАТА СМЕТКА!

  Почитувани пријатели и поддржувачи на Томе, до сега сите заедно успеавме да собереме дел од средствата за неговото лекување во Русија на што сме од срце...

Струмица

(ФОТО) ЗАТОА Е ГОЛЕМ ЧОВЕК: ЃОКО ЈОВИЌ ПАРИТЕ СОБРАНИ ОД ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО И КЛУБ ИНДУСТРИЈАЛ ГИ ДОНИРАШЕ ЗА ТОМЕ ЈАНЕВ!

Средствата што синоќа ги собра Ѓоко Јовиќ од настапите во ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО и КЛУБ ИНДУСТРИЈАЛ ги предаде директно во рацете на струмичанецот Томе Јанев. „Затоа е...