bandr
ВМРО-ДПМНЕ Струмица

(ВИДЕО) Ели Панова: Вчера и денес родителите наидоа на заклучени врати на градинките за родителите кои доцнат и оние кои доаѓаат порано да си ги земат децата!

Ели Панова 08.11.2019 Почитувани,Како Советник во Советот на Општина Струмица и како родител се обраќам во име на незадоволството на повеќе родители од...

Струмица

НОВО: Загадувачот на воздухот на транзитот кој денеска гореше каблови фатен на лице место и доби казна!

Пред еден час беше споделено видео на Струмица Денес од транзитниот пат кој води кон Валандово, видео на кое се забележува загадување на воздухот преку...

Струмица

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ново во Струмицa: Студиото „Nikolov production“ на Васко Николов, доби свое официјално отворање!

Струмичкиот фотограф Васко Николов приреди отворање на своето студио „Nikolov production“. Официјалното отворање се случи синоќа на кое присуствуваа голем број...

Струмица

Еден од најдобрите хрватски гитаристи Андреј Грозданов со концерт во Струмица, гости ќе бидат Васко Пиличев и Таки Дробаров!

Еден од најдобрите хрватски гитаристи Андреј Грозданов на 9.11.2019 година во Струмица во театар „Антон Панов“, ќе одржи свој концерт. Гости на концертот ќе...

Струмица

(ВИДЕО) ПОВТОРНО ИЗНЕНАДУВА: СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈОВЧЕ ПАНДЕВ СО НОВ ВИДЕО ЗАПИС НАСЛОВЕН „ВИНА ДЕВИЦА“

Како и секогаш, Јовче Пандев не знае да разочара! Неодамна на својот официјален јутјуб канал тој ја објави својата нова песна која има и видео запис и носи...

Струмица

ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЖИТЕЛ НА ДОБРЕЈЦИ БИДЕЈЌИ ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ!

Полициската станица Струмица поднесе кривична пријава против В.И.(39) од с.Добрејци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз...

Струмица

(ВИДЕО) КОСТА ЈАНЕВСКИ: ПРЕЗЕДОВМЕ ПОВЕЌЕ МЕРКИ ЗА ПОДОБРУВАЊЕ НА КВАЛИТЕТОТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ ВО СТРУМИЦА!

Градоначалникот Коста Јаневски  одржа прес конференција на која што ги презентираше мерките за подобрување на квалитетот на амбиенталниот воздух за преземање...