bandr
Струмица

(ВИДЕО) СТРУМИЧАНКАТА СЛАВИЦА АНГЕЛОВА СО ПРВА ПЕСНА ВО СОРАБОТКА СО ПРОДУЦЕНТСКОТО ДУО БОНЕВ И ЗИЛАНТ!

Талентираната струмичанка Славица Ангелова со своја прва песна насловена „LOST“. Песната е во соработка со продуцентското дуо Бонев и Зилант! За еден ден...

Струмица

ИНТЕРВЈУ НА СТРУМИЦА ДЕНЕС: МЛАД, АМБИЦИОЗЕН И ПОЛН СО ЕНЕРГИЈА, СТРУМИЧАНЕЦОТ ЃОРЃИ МИТОВ ВЉУБЕНИК ВО МУЗИКАТА!

Струмица Денес: Што те натера да се занимаваш токму со ДЈ-ство и правење музика? Ѓорѓи Митов: Паа, ова ми е „занает“ од брат ми, порано го гледав како прави...

Струмица

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА СТРУМИЦА НА СРЕДБА СО АМБАСАДОРОТ НА ФРАНЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА, КРИСТИЈАН ТИМОНИЕ!

Денеска градоначалникот на општина Струмица заедно со неговите соработници оствари средба со амбасадорот на Франција во Република Македонија, Кристијан Тимоние...