Home

Perdormire

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Ќе презентираме како до плата од 750 евра и како ќе го формализираме тргувањето со крипто валути во полза и развој на Македонија!

Денеска продолжуваме практично со она кое што започнавме во скопската општина Гази Баба, каде што ја имавме првата промоција на политиките под концептот...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: СОГРАЃАНИТЕ ОПРАВДАНО РЕАГИРААТ, КРУЖНИОТ ТЕК Е САМО МАЛ ДЕЛ ОД ЛОШИТЕ НЕСМАСНИ ПОЛИТИКИ НА СДСМ!

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Почитувани сограѓани, Последната реакција на струмичката јавност во врска со несмасно направениот кружен тек на улица Ленинова е сосема...

ВМРО-ДПМНЕ Здравје

Д-Р ЈАДРАНКА ПОЦКОВА: ОВА СЛИКА ПОТСЕТУВА НА ЗЕМЈИТЕ ОД ТРЕТИОТ СВЕТ – ЗДРАВСТВОТО ГО ВОДАТ НЕСПОСОБНИ ЛУЃЕ!

Д-р Јадранка Поцкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Оваа слика потсетува на земјите од третиот свет, но тоа не е ни чудно кога Здравството го водат...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ОДРЖАНА СВЕШТЕНА ТРИСАГИЈА ВО СТРУМИЦА ЗА СТОЈАН КОВАЧЕВ – ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ!

Д-р Јадранка Поцкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Утринава во организација на Ветерани и Патриотски институт на старите гробишта во Струмица се одржува...

ВМРО-ДПМНЕ

СТРУМИЧКОТО ВМРО-ДПМНЕ УТРЕ ВО ПАРКОТ КАЈ ЕЗЕРЦЕТО ЌЕ СЛАВИ 31 ГОДИНА ПОСТОЕЊЕ – ГИ ПОКАНУВААТ ГРАЃАНИТЕ НА ЗАЕДНИЧКО ЧЕСТВУВАЊЕ!

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Почитувани членови на ВМРО-ДПМНЕ, симпатизери, драги сограѓани. На денешен ден 8 јули пред 31 година е основан општинскиот комитет на ВМРО...

ВМРО-ДПМНЕ

ПРАТЕНИЧКИТЕ ЕЛИ ПАНОВА И ЈАДРАНКА ПОЦКОВА НА СРЕДБА СО СОГРАЃАНИТЕ ОД ЧЕТВРТАТА И ПЕТТАТА МЕСНА ЗАЕДНИЦА!

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Вечерва во кругот на старата касарна се одржа средбата на пратеничките Ели Панова и Јадранка Поцкова со сограѓаните од Четврта и Петта...

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ Струмица

АНКЕТА: КАКОВ ГРАДОНАЧАЛНИК САКААТ ДА ДОБИЈАТ СТРУМИЧАНИ НА НОВИТЕ ИЗБОРИ ВО ОКТОМВРИ?

Следуваат локалните избори во октомври. Овие избори според политичките аналитичари ќе бидат најинтересни секаде низ Македонија. Каков градоначалник би сакале...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ЖАН ДРВОШАНОВ: ВО СТРУМИЦА НЕМА НОВИ ИНВЕСТИЦИИ НИТУ ПРОЕКТИ НО, ЗАТОА ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА НА ЗОРАН ЗАЕВ!

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: ПОЧИТУВАНИ, ВО СТРУМИЦА НЕМА НОВИ ИНВЕСТИЦИИ НИТУ ПРОЕКТИ НО, ЗАТОА ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА СЕ ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

СТРУМИЧКОТО ВМРО-ДПМНЕ ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦА: ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ ОД 15:00 ДО 17:00 ЧАСОТ ЌЕ ЈА БЛОКИРААТ РАСКРСНИЦАТА ПРЕД „ГЛОБАЛ“

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Ве известуваме дека во наредните три денови Вторник (08.06.2021) Среда (09.06.2021) и Четврток (10.06.2021) ќе направиме: П Р О Т Е СТ СО...