Perdormire

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ

СЕ ОГЛАСИ И ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, НА 15 ЈУЛИ ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ ИЗВОРОТ НА КРИЗАТА – ЗОРАН ЗАЕВ И СДСМ!

На изборите на 15 јули, среда ќе учествува ВМРО-ДПМНЕ и заедно со народот ќе го победи изворот на кризата Зоран Заев и СДСМ. Двата услови кои ги баравме се...

ВМРО-ДПМНЕ

МАКЕДОНИЈА ОДИ НА ИЗБОРИ: ЗОРАН ЗАЕВ ГО ПРИФАТИ ДАТУМОТ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ, НА 15 ЈУЛИ ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА НОВ ПАРЛАМЕНТ!

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на прес-конференција денеска потврди дека се договориле со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изборите да се одржат...

ВМРО-ДПМНЕ

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ПОБАРА ИЗБОРИ НА СРЕДИНАТА НА ЈУЛИ: Ќе го победиме СДСМ и Зоран Заев, ќе ве победиме, кога и да се случат изборите!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција даде свој став за идните чекори кои ќе ги има ВМРО-ДПМНЕ. -Почитувани сограѓани...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

(ФОТО) МЛАДИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД СТРУМИЦА ОБЈАВИЈА: СТРУМИЦА Е ГРАД НА КРПЕЊЕ НА ДУПКИТЕ, А НЕ ЕВРОПСКИ ГРАД!

Унија на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ-Струмица: Ова е „Eвропскиот град“ или подобро да го наречеме „градот на „крпењето“. Даваат изјави дека е „Европска Струмица“...

ВМРО-ДПМНЕ

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: БЕЗ СРАМ И ПЕРДЕ И БЕЗ ЧУВСТВО НА ОДГОВОРНОСТ ФИЛИПЧЕ И ЗАЕВ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА ДОКАЖАА ДЕКА ИМ Е БИТНО САМО ДА СЕ ОДРЖАТ НА ВЛАСТ!

Александар Донев, претседател на струмичкото ВМРО-ДПМНЕ: СТРУМИЦА НЕ Е ВО ИРАН НИТУ ВО ЛИБИЈА ! Без срам и перде и без чувство за одговорност Филипче и Заев во...

ВМРО-ДПМНЕ

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: РАЗГОВАРАВ СО ПРЕМИЕРОТ НА СЛОВЕНИЈА, ПОБАРАВ ДА ИСПРАТИ ТИМ ОД ДОКТОРИ ЕКСПЕРТИ ОД СЛОВЕНИЈА КОИ ЌЕ ПОМОГНАТ ВО МАКЕДОНИЈА!

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Македонија во овие тешки времиња има пријатели и подадена рака. Остварив телефонски разговор со премиерот на...

ВМРО-ДПМНЕ

ДИМСА АРСОВСКИ: ИЗГУБЕНИТЕ ОД СДСМ ИМААТ БУЈНА ФАНТАЗИЈА И ИЗМИСЛУВААТ ЛАЖНИ ВЕСТИ, БАРАМ ИЗВИНУВАЊЕ ОД КОСТА КОСТАДИНОВ!

Димса Арсовски: Признавам, бујна фантазија имаат изгубениве од СДСМ 🤣 Прочитав интересна приказна на мактел, кај оној новинарски бард близок до Заев...

ВМРО-ДПМНЕ

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ: ПРЕДВРЕМЕНАТА КАМПАЊА НА СДСМ РЕЗУЛТИРАШЕ СО ОКОЛУ 200 ЛИЦА ОД УЈП ВО САМОИЗОЛАЦИЈА!

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ: Предвремената кампања на СДСМ резултираше со околу 200 лица од УЈП во самоизолација, поради тоа што...

ВМРО-ДПМНЕ

ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА СЕ ОДРЖА ЕКОЛОШКА АКЦИЈА НА УМС НА ВМРО-ДПМНЕ ПОД МОТОТО „ЧИСТА СРЕДИНА, ЗДРАВИ НАВИКИ“

Денеска Унијата на Млади Сили на ВМРО- ДПМНЕ во Струмица и регионот ја спроведоа еко акцијата за да го одбележат светскиот ден за заштита на животната средина...

ВМРО-ДПМНЕ

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ДОВОЛНО Е СДСМ ДА СИ ГИ ПОГЛЕДНАТ КОМЕНТАРИТЕ ОД ГРАЃАНИТЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ И ДА СФАТАТ ДЕКА НИВНАТА ПРИКАЗНА Е ЗАВРШЕНА!

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ, ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СТРУМИЧКОТО ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани членови, симпатизери, сограѓани. СДС три дена го прославува ,,големиот празник”...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif