Perdormire

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ

ВО СТРУМИЦА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ЧЕСТ НА МАКЕДОНСКИТЕ ХЕРОИ КОИ ГИ ДАДОА СВОИТЕ ЖИВОТИ БРАНЕЈЌИ ЈА МАКЕДОНИЈА!

Унија на Жени на ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА: Крводарителска акција на ОК УЖ Струмица во чест на осуммината македонски херои кои ги дадоа своите животи храбро бранејќи...

ВМРО-ДПМНЕ

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: ИЗБОРИТЕ ТРЕБА ДА СЕ СЛУЧАТ ВО СРЕДИНАТА НА ЈУЛИ, НЕ МОЖЕМЕ СЕГА НА ИЗБОРИ ДОДЕКА СЕ БРОЈАТ ЖРТВИ!

Во овој момент има се, само нема контрола врз пандемијата. Не можам јас да зборам за избори кога во моментов сеуште се бројат мртвите од корона вирусот,вели...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: ШЕРИФСКОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЗАЕВИ СТИГНАЛО ДОТАМУ, ДА ЛИЧНО СЕ ЗАКАНУВААТ ВРЗ ПОЛИЦАЈЦИТЕ!

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ: Шерифското однесување на семејството Заеви кои мислат дека се над законот и дека поседуваат се и секого во државава, стигнало...

ВМРО-ДПМНЕ

ЦВЕТАН ТРИПУНОВСКИ ОБЈАВИ: ЗЕМЈОДЕЛЦИ, ДЕНЕС ПОБЕДИВМE, ПО МОЈАТА ИЗЈАВА ВО КОЈА ПОБАРАВ ДОПОЛНИТЕЛНИ ПЕТ ДЕНАРИ СУБВЕНЦИИЈА, СДСМ ПОПУШТИ!

Цветан Трипуновски: Почитувани земјоделци🧑‍🌾, денес победивме💪❗️ По денешната моја изјава со која побарав од...

ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски со Мисајловски во црквата кај Смилковско езеро: „Да веруваме во Бога и да се помолиме за Македонија“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со партискиот лидер Христијан Мицкоски ја посетија православната црквата Св. Четириесет маченици на...

ВМРО-ДПМНЕ

СТРУМИЧКОТО ВМРО-ДПМНЕ ОБЈАВИ ВЛАДАТА ДА ПРЕЗЕМЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА СПАС НА ЗЕМЈОДЕЛИЕТО ВО ЈУГОИСТОЧНИОТ РЕГИОН!

ВМРО-ДПМНЕ-СТРУМИЦА: Почитувани сограѓани, ВМРО – ДПМНЕ како земјоделска партија чувствува должност да реагира до Владата да преземе итни мерки со...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ДАЈАНЧО ЕФТИМОВ: ВО СТРУМИЦА КРИЗАТА СЕ КОРИСТИ ЗА ПОЛИТИЧКИ ПОПУЛИЗАМ, КАКО ВОЛОНТЕРИ СЕ ПРИЈАВУВААТ ПОЛИТИЧАРИ НА СДСМ И МАЛОЛЕТНИ ЛИЦА ОД СЕМЕЈСТВА НА ПОЛИТИЧАРИ!

Дајачо Ефтимов-кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани сограѓани, ВМРО- ДПМНЕ водена од Претседателот Христијан Мицкоски преку интензивни...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif