Perdormire

ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ СДСМ Струмица

АНКЕТА: НАРОДОТ БАРА САМ ДА ГИ ИЗБЕРЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО СТРУМИЦА – КОЈ ТРЕБА ДА БИДЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ, А КОЈ ОД СДСМ?

Деновиве актуелна е темата за избор на пратениците од Струмица од двете најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за предвремените парламентарни избори кои...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТО) АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ СО ОБНОВА ЗА МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ВО ВЕЉУСА, ДОБРЕЈЦИ, ДАБИЛЕ, МУРТИНО, БАНСКО И КУКЛИШ!

Денеска во рамките на Обнова за Македонија на ВМРО- ДПМНЕ во посета на Струмица беше Потпретседателот на партијата Александар Николовски. Николовски ги посети...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ХРИСТИЈАН ВЕЛКОВ ОД УМС СТРУМИЦА ВЕЛИ ДЕКА ВЛАСТА ГО ЗАПОСТАВИ ТУРСКОТО МААЛО ВО СТРУМИЦА!

ВЛАСТА ГО ЗАПОСТАВИ ТУРСКОТО МААЛО ВО СТРУМИЦА! ВЛАСТА ГО ЗАПОСТАВИ ТУРСКОТО МААЛО ВО СТРУМИЦА ПОЧИТУВАНИ, ТУРСКОТО МААЛО ВО СТРУМИЦА Е ЕДНО ОД ЗАГРОЗЕНИТЕ...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ И ВМРО-ДПМНЕ НА СРЕДБА СО ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО СТРУМИЦА!

Синоќа пред голем број присутни лекари и здравствени работници од Струмица на тема од областа и проблемите во здравството зборуваа Лидерот на ВМРО- ДПМНЕ...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА УМС ВМРО-ДПМНЕ ЈОВАН ЈАУЛЕСКИ, ДЕНЕСКА НА СРЕДБА СО МЛАДИТЕ ОД МУРТИНО И ВАСИЛЕВО!

Прес – конференција Денес сме во Муртино со младите од струмичкиот регион. Доаѓајќи наваму поминавме и од Сачево и ја видовме испразнетата индустриска...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ТАЊА ДОСТИНОВА ЗАПРОВА: ВО СДСМ-СТРУМИЦА ВЛАДЕЕ ПАНИКА, СЕ ФАЛАТ ДЕКА СЕ ЖИВЕЕЛО ПОДОБРО!

ВМРО-ДПМНЕ ТАЊА ДОСТИНОВА ЗАПРОВА СО РЕАКЦИЈА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА СДСМ!Последниот прес на СДСМ во Струмица покажува дека во редовите на партијата на власт...

ВМРО-ДПМНЕ

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ЗОРАН КИТАНОВ ИЗГЛЕДА ДОШОЛ СО ЛИВЧЕ ПОДАТОЦИ ОД АНАЛИТИКАТА ВО СТРУМИЦА, ПА ПОЧНАА СО ПРЕС КОНФЕРЕНЦИИ!

Александар Донев, Претседател на струмичкото ВМРО-ДПМНЕ: РАСКРСНИЦИ НА ,,ПРАВИОТ ПАТ” Општинскиот Комитет на ВМРО – ДПМНЕ Струмица има впечаток...

ВМРО-ДПМНЕ

АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ ДО СТРУМИЧАНИ: ТОПЛИТЕ ОГНОВИ НА ТРАДИЦИЈАТА ВЕЧЕРВА НЕ ЈА ЗАГАДУВААТ СРЕДИНАТА, ЗАГАДУВАЧИТЕ СЕ ДРУГИ!

Александар Донев, претседател на струмичкото ВМРО-ДПМНЕ:  Почитувани членови, симпатизери и сограѓани! Ми претставува задоволство што радоста на семејниот...

ВМРО-ДПМНЕ

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: МАКЕДОНИЈА СО ОТВОРЕНИ РАЦЕ ГО ПРИФАТИ ХРИСТИЈАНСТВОТО, ХРИСТОС СЕ РОДИ, НАВИСТИНА СЕ РОДИ!

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Дозволете ми од мое и од име на ВМРО-ДПМНЕ, да Ви го честитам еден од најсветлите христијански празници...