strumica denes logo
Свет

јуни 8, 2024

АФРИКАНСКО ПЛЕМЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИ ИНТЕРНЕТ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ИЛОН МАСК – СИТЕ СЕ НАВЛЕКЛЕ НА ПОРНОГРАФИЈА!

Народот Марубо, кој егзистирал стотици години без сериозен контакт со

Види повеќе

мај 21, 2024

Рекордна цена на бакарот, за прв пат надминаа 11.000 долари

Бакарот се искачи на своето највисоко ниво досега, продолжувајќи го

Види повеќе

мај 18, 2024

ЕВРОПА И АФРИКА ЌЕ СЕ ПОВРЗАТ СО ТУНЕЛ

Возот од Мадрид до Казабланка, преку новиот тунел под Гибралтар,

Види повеќе

мај 18, 2024

Можеби ќе ви помогне ако патувате во Европа: Еве каде се највисоки а каде најниски цените на горивото

Доколку патувате во странство деловно или поради задоволство, вреди однапред

Види повеќе

мај 17, 2024

Илон Маск: „Луѓето ќе живеат во град на Марс во следните 30 години“

Технолошкиот тајкун Илон Маск изнесе храбро тврдење дека луѓето би

Види повеќе

мај 15, 2024

Пет археолошки докази кои сугерираат дека библиските приказни се вистинити

Затемнување на Сонцето кое се појави на небото во 1207

Види повеќе