Home

Perdormire

Временска прогноза

Временска прогноза Струмица

СНЕГОТ ПРИСТИГНА НА БАЛКАНОТ: Бела покривка од десет сантиметри во Словенија!

Во Словенија падна снег, а температурата на воздухот е минус четири степени Целзиусови, јави meteo.si. Според снимките од Кредарица во северозападна Словенија...

Временска прогноза Струмица

Погледнете какво време не очекува викендов – Од понеделник опаѓање на температурите!

Утре кон крајот на денот, во текот на ноќта и во сабота ќе има промена на времето кога ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен...

Временска прогноза Струмица

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Пролетно време до вторник, погледнете како време не очекува!

Времето ќе биде променливо облачно време со повремен локален дожд и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Според УХМР...

Временска прогноза Струмица

Погледнете какво време не очекува во последните денови од годината и за време на Новогодишната ноќ!

Денеска не очекува умерено до значително облачно со слаб ветер од северен правец. Во среда не очекува претежно облачно, со повремен локален дожд. Ќе дува слаб...

Временска прогноза Струмица

Минусни температури насекаде низ Македонија – Се очекува снег и на пониските места!

Минусни температури насекаде низ Македонија. Поради продор на студена воздушна маса денеска ќе дува засилен северен ветер, а од утре изутрина врнежите од дожд...