Home

Perdormire

Временска прогноза

Временска прогноза Струмица

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Пролетно време до вторник, погледнете како време не очекува!

Времето ќе биде променливо облачно време со повремен локален дожд и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Според УХМР...

Временска прогноза Струмица

Погледнете какво време не очекува во последните денови од годината и за време на Новогодишната ноќ!

Денеска не очекува умерено до значително облачно со слаб ветер од северен правец. Во среда не очекува претежно облачно, со повремен локален дожд. Ќе дува слаб...

Временска прогноза Струмица

Минусни температури насекаде низ Македонија – Се очекува снег и на пониските места!

Минусни температури насекаде низ Македонија. Поради продор на студена воздушна маса денеска ќе дува засилен северен ветер, а од утре изутрина врнежите од дожд...