strumica denes logo
Рецепт

септември 21, 2023

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Топено сирење со зеленчук

Потребни состојки: – Фета сирење – домат 🍅 – пиперка

Види повеќе

септември 19, 2023

ПРЕВКУСЕН РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“ – РИЖОТО СО ПЕЧУРКИ!

Потребни состојки: – ориз 🍚 – свежи шампињони 🍄 –

Види повеќе

септември 14, 2023

Рецепт за протеински колач на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – банани 🍌 – боровинка 🫐 – овесни

Види повеќе

септември 7, 2023

Рецепт за крцкави пури во „Air Fryer“ на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – кори за пита во форма на триаголник

Види повеќе

септември 5, 2023

Мезе по рецепт на „Балкан Твист“

Ви остана парче свинско месо од вчерашното печење и не

Види повеќе

септември 4, 2023

Рецепт за печен ослич на подлога од кромид – рецепт на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – риба ослич 🐟 – кромид 🧅 –

Види повеќе

август 28, 2023

Овесна каша со овошје – рецепт на „Балкан Твист“

Потребни состојки: – овесни снегулки – вода или млеко 🥛

Види повеќе

август 27, 2023

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Ќебапчиња со крцкав чипс и намаз од модар патлиџан

Потребни состојки: – ќебапчиња ( во нашиот случај ние користевме

Види повеќе

август 24, 2023

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Шпагети со пилешко и лук

Потребни состојки: – шпагети 🍝 – пилешки стек 🐔 –

Види повеќе