strumica denes logo

Рецепт за протеински колач на „Балкан Твист“

Автор:

Датум:

септември 14, 2023

Автор:

Датум:

септември 14, 2023

Потребни состојки:

– банани 🍌
– боровинка 🫐
– овесни снегулки
– семки од тиква
– путер од кикирики
– какао

Начин на подготовка:

Во помал сад за печење, со вилушка нагмечете ги бананите, додадете неколку лажици овесни снегулки, боровинка, лажица какао и 2-3 лажици путер од кикирики. Промешајте убаво со лажица да се соединат состојките и печете половина час на 180 степени.
Состојките се ставаат по желба нема мерка.

Видео: