strumica denes logo

Рецепт за „енергетска бомба“ на „Балкан Твист“

Автор:

Датум:

октомври 27, 2023

Автор:

Датум:

октомври 27, 2023

Потребни состојки:

– марула 🥬
– конзервирано цвекло
– туна мексикана
– млад кромид 🧅
– јајца 🥚
– лупен сончоглед 🌻
– лимон 🍋
– зачини: сол и црн пипер 🧂

Начин на подготовка:

🥬 Марулата и младиот кромид насечете ги, а потоа во садот додадете го цвеклото од конзерва, туна мексина, сок од лимон за киселост, сол и црн пипер, масло и промешајте.
🌻На крај додадете семки лупен сончоглед и декорирајте со парчиња варено јајце.

Видео: