Home

Perdormire

Спорт

Спорт Струмица

ТРАЈЧЕ СТОЈАНОВ И КРИСТИНА ТАСЕВСКА ОД СТРУМИЦА СО ГОЛЕМ УСПЕХ СЕ ВРАТИЈА ОД ЕВРОПСКОТО ИБФФ ПРВЕНСТВО ВО БОДИ БИЛДИНГ И ФИТНЕС ВО МОСТАР!

На 4 септември во Мостар се оддржа ИБФФ Европско првенство во боди билдинг и фитнес. Македонија учествуваше со репрезентацијата која ја сочуваат четири...

Спорт Струмица

ФОТО: РЕАЛИЗИРАНО ТЕСТИРАЊЕ НА МЛАДИ ТЕНИСЕРИ НА ТЕРЕНИТЕ НА „ТК-НЕТ“ ВО СТРУМИЦА ОД СТРАНА НА ДАНИ МАЏИРОВ!

На терените на „ТК-НЕТ“ во Струмица, на 4 и 5 август се реализираше тестирање на млади тенисери од трана на Дани Маџиров кој има и своја тенисерска школа во...

Спорт Струмица

СПОРТСКИ НАСТАН ВО СТРУМИЦА ВО ЧЕСТ НА НАШИОТ И ЕДИНСТВЕН ЗДРАВКО ЈОВАНОВСКИ – НА 8 АВГУСТ ТРЕНИРАЈ ЗА ЗДРАВКО!

Голем спортски настан за сите вљубеници во спортот во чест на нашиот еден и единствен Здравко Јовановски. Еднодневен настан организиран од едни спортски...

Спорт Струмица

ФАН ЗОНА ВО НЕДЕЛА КАЈ ЕЗЕРЦЕТО ВО СТРУМИЦА: ЗАЕДНО ДА ГО СЛЕДИМЕ ЕВРОПСКОТО ФИНАЛЕ ПОМЕЃУ АНГЛИЈА-ИТАЛИЈА!

Недела 20:45 часот го следиме финалето на Европско првенство во фудбал, локација Градски парк Струмица (кај езерцето). Europe House Струмица ве поканува да...

Спорт Струмица

ТРАНСФЕР НА КАРИЕРАТА: Струмичанецот Александар Љафтов – прв Македонец во најсилната одбојкарска лига во светот!

Одличните настапи во репрезентативниот дрес и се почестото учество на големите натпреварувања придонесоа македонските одбојкари да добијат на цена на...

Спорт Струмица

ПРИСТИГНА И ПРВИОТ ПЕХАР ЗА АК БЕЛАСИЦА РАН: СТРУМИЧАНЕЦОТ СТОЛЕ АНГЕЛОВСКИ НА „ШРИ ЧИНМОЈ“ ГО ОСВОИ ТРЕТОТО МЕСТО ВО КАТЕГОРИЈАТА – МАРАТОН!

АК БЕЛАСИЦА РАН: Еден ден по настапот на 22-риот Шри Чинмој маратон за себенадминување кој воедно беше и државно првенство во полумаратон и ден поминат во...

Спорт Струмица

(ФОТО) ГОЛЕМ УСПЕХ: СТРУМИЧАНКАТА КРИСТИНА ПЕТКОВА Е МЕЃУ ОСУМТЕ НАЈДОБРИ МИС ФИТНЕС МОДЕЛИ ВО СВЕТОТ!

Струмичанката Кристина Петкова деновиве учествуваше на Светскиот шампионат во боди билдинг организиран од светската IBFF Федерација која оваа година се одржа...