bandr

Спорт

Спорт

СТРУМИЧАНИ НЕМААТ МИЛОСТ НИТУ ПРОТИВ ДОМАЌИНОТ СЛОВЕНИЈА, МАКЕДОНИЈА ВОДИ СО 2:0 ВО СЕТОВИ!

Македонија испишува одбојкарска историја! Во моментот се игра натпреварот помеѓу Македонија и домаќинот Словенија и нашата репрезентација води со 2:0 во сетови...

Спорт

ПОБЕДАААААААААААААААА: „ОТПИШАНАТА“ СПАРТА СЕ ВРАЌА ВО ИГРА, СТРУМИЧАНИ ИГРААТ СУПЕРИОРНО!

Прва победа на македонската одбојкарска репрезентација над репрезентацијата на Белорусија со резултат од 3:1 во сетови! Струмичани вечерва одиграа супериорно...

Спорт

РОНАЛДО И МЕСИ ВО ФУДБАЛОТ, СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРЃИЕВ ВО ОДБОЈКАТА – ОГРОМНА БОРБА НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА!

Во моментот машката македонска одбојкарска репрезентација игра одличен натпревар и е во водство од 2:1 во сетови против репрезентацијата на Белорусија. Она што...

Спорт

ВРЕМЕ Е ЗА ИСТОРИЈА: ПОЧНУВА ЕП ВО ОДБОЈКА, СТРУМИЧАНИ ГОРДО ГО ВЕАТ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ, НАПРЕД МОМЦИ!

Денеска запишуваме едно ново поглавје во Македонскиот спорт, време е за историја! Денеска за првпат МАКЕДОНИЈА ќе настапи на европското првенство во одбојка...

Спорт

НИКОЛА ЃОРЃИЕВ: НИЕ СМЕ МАКЕДОНСКАТА ВЕРЗИЈА НА „МОНТЕВИДЕО – БОГ ТЕ ВИДЕО“ – ЗА СЕ ШТО ПОМИНАВМЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ ФИЛМ!

МАКСПОРТ: Со самиот пласман на ЕП, македонските одбојкари докажаа дека се спортсти со големи срца. Медиумски запоставени, вложувања минимални, услови за работа...

Спорт

ФК БЕЛАСИЦА СЕ ВРАЌА ПОВТОРНО НА ПОБЕДНИЧКИТЕ ПАТЕКИ, ПОРАЗЕНА ФК КАМЕНИЦА САСА СО РЕЗУЛТАТ 2:1!

100% учинок на нашата струмичка екипа во новата сезона продолжува! ФК Беласица го отвори резултатот уште на почетокот на утакмицата, во 6та минута со погодокот...

Спорт

УПИС НА КОШАРКАРИ И КОШАРКАРКИ ОД 6 ДО 16 ГОДИНИ ВО СТРУМИЦА СЕКОЈ ПОНЕДЕЛНИК, СРЕДА И ПЕТОК ОД 18:30 ЧАСОТ ВО ОУ „ВИДОЕ ПОДГОРЕЦ“

Целта на „MVP Basketball Academy“ е со максималната посветеност и работа да придонесе во развојот на децата во идни кошаркарски ѕвезди со кои сите ќе се...