bandr

Спорт

Спорт

ОРГАНИЗИРАНО ЗАЕДНИЧКО СЛЕДЕЊЕ: СЛЕДЕТЕ ГО ДЕНЕШНИОТ НАТПРЕВАР НА МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ СЛОВЕНИЈА ВО „OLD SCHOOL“, 5 СКОПСКИ+МЕЗЕ ЗА 450 ДЕНАРИ!

Со почеток од 20:45 часот  денеска *четврток*, фудбалската репрезентација на Македонија игра исклучиво важен натпревар против репрезентацијата на Словенија и...

Спорт

„ЏИО СТРУМИЦА“ ОРГАНИЗИРА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ЧЕСТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ГОРАН ПАНОВ!

ОК „Џио Струмица“ во чест на прерано починатиот Горан Панов кој исто беше врвен струмички одбојкар, огранизираат меѓународен турнир кој ќе се одржи на 11 и 12...

Спорт

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ МИТРОВДЕН, ОРГАНИЗИРАН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ СО СЕДЛАРЦИ, ОПШТИНА ВАСИЛЕВО!

По повод христијанскиот празник Митровден се организира турнир во мал фудбал во село Седларци-Општина Василево. Според правилата на турнирот секоја екипа треба...

Спорт

ВЛЕЗ СЛОБОДЕН: ОД СРЕДА ДО ПЕТОК СИТЕ ВО СПОРТСКА САЛА ПАРК ВО СТРУМИЦА, ЏИО СТРУМИЦА ЌЕ ГО ПОКАЖЕ СВОЈОТ КВАЛИТЕТ НА БАЛКАНСКИОТ КУП!

Квалитетната одбојкарска на „ЏИО СТРУМИЦА“ оваа година е организатор на Балканскиот КУП во одбојка кој ќе обезбеди пласман во „Леченџ Купот“ помеѓу екипите на...

Спорт

СТРУМИЧКАТА ЕКИПА НА ЈУН ФАН ЛИ-ТИМ ЗОРАН, НАЈДОБРА ЕКИПА НА ТУРНИРОТ ПО „WUSHU SANDA“ СО ОСВОЕНИ 11 ЗЛАТНИ И 6 СРЕБРЕНИ МЕДАЛИ!

На турнирот по „WUSHU SANDA“ кој за прв пат се одржа во Струмица но и во Македонија, екипата на ЈУН ФАН ЛИ – ТИМ ЗОРАН од Струмица освоија 11 златни и 6...

Спорт

ЗА ПРВ ПАТ ВО СТРУМИЦА И МАКЕДОНИЈА: УТРЕ ВО САЛА „ПАРК“ ТУРНИР ПО „WUSHU SANDA“ – КИНЕСКА ДИСЦИПЛИНА ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЈУН ФАН ЛИ-ТИМ ЗОРАН!

Со почеток во 12:00 часот утре (недела), во спортската сала „Парк“ во Струмица за прв пат ќе се одржи турнир по „Wushu Sanda“, кинеска дисциплина која е на...

Спорт

На дуелот Ајнтрахт Франкфурт – Арсенал на трибините закачено знаме на кое пишува „ФАН КЛУБ СТРУМИЦА“

Ниедна македонска екипа не успеа да се пласира во групната фаза од Лигата на Европа, но сепак вечерва забележавме дека имаме свој „клуб“ во второто по ранг...

Спорт

ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ТРЕБА ДА СЕ СЛУЧИ ВЕЧЕРВА ЗА МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ДА ОДИ ПОНАТАМУ?

Одбојкарската репрезентација на Македонија ги заврши настапите во групната фаза на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Франција, Белгија, Словенија и...