Perdormise

Спорт

Спорт

АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА, СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО ПРВАТА ЛИГА, ПАДНА И ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ!

Во дербито на колото, ФК Беласица беше подобриот противник и се враќа со трите бодови од Кавадарци! Резултатот го отвори Мирчевски Мартин во 16та минута. Во...

Спорт

ВО СРЕД СКОПЈЕ, ДЕВОЈКИТЕ НА ОК „НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ИЗВОЈУВАА ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ ОК „ЈАНТА ВОЛЕЈ“

Во сред Скопје девојките на ОК „Наковски Волеј“ успејаа да дојдат до голема и значајна победа со резултат од 3:1 во сетови над девојките на ОК „Јанта Волеј“...

Спорт

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ТОШЕ ЗАФИРОВ УШТЕ ЕДНАШ ГО ЗАПИША СВОЕТО ИМЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА БОДИ БИЛДИНГОТ, ЛАЗО ДЛГИО МИ БЕШЕ ГОЛЕМА ПОДДРШКА – РЕЧЕ ТОЈ!

Тоше Зафиров кој важи за најдобриот македонски боди билдер на сите времиња повторно не воодушеви и изненади со својот настап на светското натпреварување ИБФФ...

Спорт

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: НЕДОСТАСУВААТ УШТЕ ДВЕ ЕКИПИ ЗА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО СЕДЛАРЦИ, УЧЕСТВОТО ИЗНЕСУВА 2.000 ДЕНАРИ!

По повод христијанскиот празник Митровден се организира турнир во мал фудбал во село Седларци-Општина Василево. Недостасуваат уште само две екипи за местата да...

Спорт

УШТЕ ЕДНА СПОРТСКА ЅВЕЗДА ОД СТРУМИЦА: 17 ГОДИШНИОТ ВАСИЛ ВАЛМАРСКИ ОСВОИ ТРЕТО МЕСТО ОД ВКУПНО 49 ЗЕМЈИ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КИК-БОКС ВО ПОЛСКА!

Спортското небо на Струмица побогато за уште една ѕвезда! Васил Валмарски од Струмица кој има 17 години а живее и учи во Германија под водство на светскиот...

Спорт Струмица

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТА ЈАНЕВСКИ ГИ ПОЗДРАВИ УЧЕСНИЦИТЕ ВО НАСТАНИТЕ НА ОЛИМПИСКИОТ ДЕН ВО СТРУМИЦА!

Градоначалникот Коста Јаневски, попладнето ги поздрави учесниците во настаните на Олимпискиот ден во Струмица во спортската сала на СОУ ,,Никола Карев”...

Спорт

ОРГАНИЗИРАНО ЗАЕДНИЧКО СЛЕДЕЊЕ: СЛЕДЕТЕ ГО ДЕНЕШНИОТ НАТПРЕВАР НА МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ СЛОВЕНИЈА ВО „OLD SCHOOL“, 5 СКОПСКИ+МЕЗЕ ЗА 450 ДЕНАРИ!

Со почеток од 20:45 часот  денеска *четврток*, фудбалската репрезентација на Македонија игра исклучиво важен натпревар против репрезентацијата на Словенија и...

Спорт

„ЏИО СТРУМИЦА“ ОРГАНИЗИРА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ЧЕСТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ГОРАН ПАНОВ!

ОК „Џио Струмица“ во чест на прерано починатиот Горан Панов кој исто беше врвен струмички одбојкар, огранизираат меѓународен турнир кој ќе се одржи на 11 и 12...

Спорт

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ МИТРОВДЕН, ОРГАНИЗИРАН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ СО СЕДЛАРЦИ, ОПШТИНА ВАСИЛЕВО!

По повод христијанскиот празник Митровден се организира турнир во мал фудбал во село Седларци-Општина Василево. Според правилата на турнирот секоја екипа треба...