strumica denes logo

ШАМПИОНИ НА МАКЕДОНИЈА: МЛАДИНКИ НА НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ПОСТИГНАА УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ УСПЕХ!

Автор:

Датум:

мај 13, 2024

Автор:

Датум:

мај 13, 2024

Младинките на Наковски волеј сe шампиони на Македонија. Вчера девојките во финалниот натпревар го потврдија својот квалитет и со резултат од 3:1 во сетови славеа над Газели Скопје освојувајќи ја шампионската титула.

Генерација која 3 пати по ред освојува шампионска титула, 1 во кадетска и 2 пати во младинска категорија.

Честитки од тимот на Струмица Денес!