ФК БЕЛАСИЦА СЕ ПРОСТИ ОД СПОРТСКАТА СТРУМИЧКА ЛЕГЕНДА АЦО СТОЈАНОВ!

март 6, 2024

ФК БЕЛАСИЦА:

Ацо Стојанов 1971-2024

Тажна вест не погоди синоќа,нашиот некогашен тренер кој во еден период беше дел од младинските категории и сениорскиот тим почина по кратко боледување.
ФК Беласица изразува големо сочувство до неговата фамилија и сите најблиски.

Вечна му слава !

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ