Perdormire

Спорт

Спорт

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: НЕДОСТАСУВААТ УШТЕ ДВЕ ЕКИПИ ЗА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ ВО СЕДЛАРЦИ, УЧЕСТВОТО ИЗНЕСУВА 2.000 ДЕНАРИ!

По повод христијанскиот празник Митровден се организира турнир во мал фудбал во село Седларци-Општина Василево. Недостасуваат уште само две екипи за местата да...

Спорт

УШТЕ ЕДНА СПОРТСКА ЅВЕЗДА ОД СТРУМИЦА: 17 ГОДИШНИОТ ВАСИЛ ВАЛМАРСКИ ОСВОИ ТРЕТО МЕСТО ОД ВКУПНО 49 ЗЕМЈИ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО КИК-БОКС ВО ПОЛСКА!

Спортското небо на Струмица побогато за уште една ѕвезда! Васил Валмарски од Струмица кој има 17 години а живее и учи во Германија под водство на светскиот...

Спорт Струмица

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТА ЈАНЕВСКИ ГИ ПОЗДРАВИ УЧЕСНИЦИТЕ ВО НАСТАНИТЕ НА ОЛИМПИСКИОТ ДЕН ВО СТРУМИЦА!

Градоначалникот Коста Јаневски, попладнето ги поздрави учесниците во настаните на Олимпискиот ден во Струмица во спортската сала на СОУ ,,Никола Карев”...

Спорт

ОРГАНИЗИРАНО ЗАЕДНИЧКО СЛЕДЕЊЕ: СЛЕДЕТЕ ГО ДЕНЕШНИОТ НАТПРЕВАР НА МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ СЛОВЕНИЈА ВО „OLD SCHOOL“, 5 СКОПСКИ+МЕЗЕ ЗА 450 ДЕНАРИ!

Со почеток од 20:45 часот  денеска *четврток*, фудбалската репрезентација на Македонија игра исклучиво важен натпревар против репрезентацијата на Словенија и...

Спорт

„ЏИО СТРУМИЦА“ ОРГАНИЗИРА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ЧЕСТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ СТРУМИЧАНЕЦ ГОРАН ПАНОВ!

ОК „Џио Струмица“ во чест на прерано починатиот Горан Панов кој исто беше врвен струмички одбојкар, огранизираат меѓународен турнир кој ќе се одржи на 11 и 12...

Спорт

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ МИТРОВДЕН, ОРГАНИЗИРАН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ СО СЕДЛАРЦИ, ОПШТИНА ВАСИЛЕВО!

По повод христијанскиот празник Митровден се организира турнир во мал фудбал во село Седларци-Општина Василево. Според правилата на турнирот секоја екипа треба...

Спорт

ВЛЕЗ СЛОБОДЕН: ОД СРЕДА ДО ПЕТОК СИТЕ ВО СПОРТСКА САЛА ПАРК ВО СТРУМИЦА, ЏИО СТРУМИЦА ЌЕ ГО ПОКАЖЕ СВОЈОТ КВАЛИТЕТ НА БАЛКАНСКИОТ КУП!

Квалитетната одбојкарска на „ЏИО СТРУМИЦА“ оваа година е организатор на Балканскиот КУП во одбојка кој ќе обезбеди пласман во „Леченџ Купот“ помеѓу екипите на...

Спорт

СТРУМИЧКАТА ЕКИПА НА ЈУН ФАН ЛИ-ТИМ ЗОРАН, НАЈДОБРА ЕКИПА НА ТУРНИРОТ ПО „WUSHU SANDA“ СО ОСВОЕНИ 11 ЗЛАТНИ И 6 СРЕБРЕНИ МЕДАЛИ!

На турнирот по „WUSHU SANDA“ кој за прв пат се одржа во Струмица но и во Македонија, екипата на ЈУН ФАН ЛИ – ТИМ ЗОРАН од Струмица освоија 11 златни и 6...

Спорт

ЗА ПРВ ПАТ ВО СТРУМИЦА И МАКЕДОНИЈА: УТРЕ ВО САЛА „ПАРК“ ТУРНИР ПО „WUSHU SANDA“ – КИНЕСКА ДИСЦИПЛИНА ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЈУН ФАН ЛИ-ТИМ ЗОРАН!

Со почеток во 12:00 часот утре (недела), во спортската сала „Парк“ во Струмица за прв пат ќе се одржи турнир по „Wushu Sanda“, кинеска дисциплина која е на...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif