Perdormire

Спорт

Спорт

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА СТРУМИЧАНИ ФОТОГРАФИРАН НА НАТПРЕВАРОТ БАРСЕЛОНА-СЛАВИЈА ПРАГА!

Екипата на Барселона синоќа славеше победа над Славија Прага со резулат од 2:1. На малите екрани можевме да го забележиме и познатиот транспарент на струмичани...

Спорт

АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА, СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО ПРВАТА ЛИГА, ПАДНА И ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ!

Во дербито на колото, ФК Беласица беше подобриот противник и се враќа со трите бодови од Кавадарци! Резултатот го отвори Мирчевски Мартин во 16та минута. Во...

Спорт

ВО СРЕД СКОПЈЕ, ДЕВОЈКИТЕ НА ОК „НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ИЗВОЈУВАА ГОЛЕМА ПОБЕДА ПРОТИВ ОК „ЈАНТА ВОЛЕЈ“

Во сред Скопје девојките на ОК „Наковски Волеј“ успејаа да дојдат до голема и значајна победа со резултат од 3:1 во сетови над девојките на ОК „Јанта Волеј“...

Спорт

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ТОШЕ ЗАФИРОВ УШТЕ ЕДНАШ ГО ЗАПИША СВОЕТО ИМЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА БОДИ БИЛДИНГОТ, ЛАЗО ДЛГИО МИ БЕШЕ ГОЛЕМА ПОДДРШКА – РЕЧЕ ТОЈ!

Тоше Зафиров кој важи за најдобриот македонски боди билдер на сите времиња повторно не воодушеви и изненади со својот настап на светското натпреварување ИБФФ...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif