strumica denes logo

ИВАНА МИЛЕВА, ВИКТОРИЈА ТРАЈКОВА И МАРТИНА АЗМАНОВА ОД НАКОВСКИ ВОЛЕЈ, СЕ ДЕЛ ОД ЖЕНСКАТА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА – КАДЕТСКА КАТЕГОРИЈА!

Автор:

Датум:

април 5, 2024

Автор:

Датум:

април 5, 2024

Наковски волеј останува најтрофејниот одбојкарски клуб во младинските категории и расадник на млади таленти-одбојкарки во државата!

Ивана Милева (капитен), Викторија Трајкова и Мартина Азманова се дел од македонската репрезентација кадетска категорија и ќе настапуваат на квалификациите за европското првенство во Врњачка Бања Р.Србија!

Во недела 07 Април во Струмица започнуваат припремите под водство на селекторот, тренерот на Наковски Волеј, Александар Митев 💪

„Талентот на нашите млади одбојкарки е препознаен и почитуван, ги остваруваме амбициите и соништата на младите генерации но пред се, Наковски волеј го промовира спортскиот натпреварување и правилата за фер-плеј“, стои во објавата на Наковски Волеј. 🏐🏆