strumica denes logo
Хуманост

декември 7, 2019

(СПОДЕЛУВАЈТЕ) НА МЛАДИОТ СТРУМИЧАНЕЦ СТОЈЧЕ МУ СЕ ПОТРЕБНИ 15.000 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ДА ЗАМИНЕ НА ФИЗИКАЛНА ТЕРАПИЈА ВО СРБИЈА!

Откако операцијата на младиот струмичанец Стојче Јовановски помина успешно, пред

Види повеќе

декември 2, 2019

Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите со донација за семејствата погодени од земјотресите во Албанија!

„Спортските обложувалници ЕВРОТИП и ГОЛД СЛОТ клубовите донираа за семејствата

Види повеќе

декември 2, 2019

УСПЕАВМЕ: МАЛИОТ ХЕРОЈ ОД СТРУМИЦА ВЛАДИМИР ГРЧЕВ, ЗАМИНУВА НА ЛЕКУВАЊЕ ВО ТУРЦИЈА!

Мајката на тригодишниот Владимир Грчев од Струмица кој боледува од

Види повеќе

септември 1, 2019

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: СТРУМИЧАНКА ЗАПОЧНА АКЦИЈА ЗА СОБИРАЊЕ УЧИЛИШЕН ПРИБОР!

Почетокот на учебната година знае да биде доста напорен период.

Види повеќе

август 20, 2019

УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа денот на хуманоста низ цела Македонија

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа денот на

Види повеќе

мај 4, 2019

ТОМЕ ЈАНЕВ СЕ ОГЛАСИ НА ФЕЈСБУК: ВИ БЛАГОДАРАМ НА СИТЕ КОИ МИ ПОМАГАТЕ, ГОСПОД ЗДРАВЈЕ ДА ВИ ДАВА!

ТОМЕ ЈАНЕВ:  Драги пријатели, најдрага моја подршка Сакам да изразам

Види повеќе

јуни 23, 2018

ДА ПОМОГНЕМЕ: САМОХРАН РОДИТЕЛ ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО ОСТАНА БЕЗ СВОЈОТ ДОМ

58 годишниот Страхил Стоилов од село Владевци, струмичко од неодамнешното

Види повеќе