Home

Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: Слава ти Гоце Делчев, се поклонуваме пред твоето дело за нашата Македонија!

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: Денеска, 4 Мај во спомен на 119 годишнината од неговото загинување, делегација на Општински комитет на ВМРО...

Политика Струмица

Радев ќе организира дебата за заедничката историја меѓу Македонија и Бугарија на денот на смртта на Гоце Делчев!

На денот на смртта на Гоце Делчев, на 4 мај, во Софија под покровителство на бугарскиот претседател Румен Радев, ќе се дебатира на темата „Гоце Делчев и...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Македонските работници се понижени, а нивниот труд воопшто не е вреднуван!

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на сите граѓани на Република Македонија им го честитам 1 Мај –...

СДСМ Струмица

КОСТА КОСТАДИНОВ: Работа и само работа, така од срце се сака оваа наша прекрасна Струмица!

Работа и само работа, така од срце се сака оваа наша прекрасна Струмица, истакнува актуелниот струмички градоначалник, Костадин Костадинов. Спроти празникот на...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

Мицкоски и делегацијата од ВМРО-ДПМНЕ засадија дрвца кај Смилковското езеро за сеќавање на 5-те прерано згаснати животи

Поминаа 10 години од петкартното убиство кај Смилковското езеро. Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски, Кире Тричковски и Борче Стевковски...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ВМРО-ДПМНЕ ОК СТРУМИЦА: КОСТАДИНОВ И ТРЕНЧЕВСКА ДА ПОМОГНАТ НАМЕСТО ДА СЕ ЗАКАНУВААТ!

ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Градоначалникот Костадин Костадинов деновиве го гаси пожарот во сферата на образованието и згрижувачката дејност. Неспособната партија на...

Политика Струмица

ВУЧИЌ: Ние сме најголемите пријатели на Македонија, единствени сме кои не бараме од нив да ги сменат своето име или јазик!

„Ние сме најголемите пријатели на Македонија, ништо не бараме од нив, само да бидеме пријатели и браќа“, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој ги...

Политика Струмица

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: Не може соработникот на Хитлеровиот нацистички режим да биде претставен како мост на зближување меѓу Македонија и Бугарија!

Стево Пендаровски, претседател на Република Македонија: Иако отворањето културни центри насекаде во демократскиот свет претставува чекор кон зближување на...

Политика Струмица

СЕ ОГЛАСИ ПРЕМИЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ : ТОЈ Е КОНТРАВЕРЗНА ЛИЧНОСТ, НО ВО МАКЕДОНИЈА Е ДОЖИВУВАН НА РАЗЛИЧЕН НАЧИН ОД РАЗЛИЧНИ ГРУПИ НА ГРАЃАНИ!

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, за МИА како одговор на прашањето во врска со отворањето на културниот центар во Битола, ,,Ванчо Михајлов”, вели...