bandr
СДСМ

ЗАЕВ ОД СТРУМИЦА: ДОМА СИ Е ДОМА, НАЈАВЕН НОВ ОТКУПЕН ЦЕНТАР ВО СТРУМИЦА, ФИЛИПЧЕ КАЖА ДЕКА ГРАДОТ ЌЕ ДОБИЕ НАЈСОВРЕМЕН АПАРАТ ЗА МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА!

Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Струмица, со овие зборови премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, го започна своето обраќање...

СДСМ Струмица

(ВИДЕО) ВО НЕДЕЛА ЈАВНА ТРИБИНА ВО СТРУМИЦА ПОД СЛОГАНОТ „НА ПРАВ ПАТ“, НА ТРИБИНАТА ЌЕ БИДЕ И ЗОРАН ЗАЕВ!

  СДСМ СТРУМИЦА: СДСМ започна караван на отворени, јавни трибини со граѓаните под слоганот „На прав пат“ на територијата на целата држава. Задутре...

СДСМ

СДСМ СТРУМИЦА: КВОТИТЕ НА АПТЕКИТЕ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЛЕКОВИ НА РЕЦЕТ СТАНА МИНАТО, А МИНАТО СЕ И РЕДИЦИТЕ ВО АПТЕКИТЕ!

Прес конференција на портпаролот на ОО СДСМ Струмица, Венерка Ристовска Почитувани граѓани, Владата предводена од СДСМ, одговорно продолжува да ги спроведува...

СДСМ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СДСМ-СТРУМИЦА СО УСПЕШНО СПРОВЕДЕНА ЕКО АКЦИЈА КАЈ СПОРТСКИОТ КОМПЛЕКС „ПАНДЕВ“

Струмичките социјалдемократи вчера спроведоа успешна еко акција кај спортскиот комплес „Пандев“ во Струмица. Социјалдемократите кои беа во голем број, порачаа...

СДСМ

(ВИДЕО) КОСТАДИН КОСТАДИНОВ:Последното објавено видео од италијанскиот медиум во ниеден момент не укажува на било каква вмешаност на премиерот Зоран Заев во случајот „Рекет“

„Сега е клучен момент, борбата за правда што ја водиме 2 години, кога изградивме независни институции кои силно се борат против криминалот, да го зададе...

СДСМ

(ВИДЕО) КОСТАДИН КОСТАДИНОВ ОД СТРУМИЦА: ОБЈАВАТА НА СНИМКАТА Е ДЕЛ ОД СМИСЛЕНО СЦЕНАРИО КОЕ НЕМА ДА УСПЕЕ, МИЦКОСКИ ДА ОДГОВОРИ ЗА СРЕДБИТЕ СО ЛУЃЕТО КОИ СЕ ГЛЕДААТ НА СНИМКИТЕ!

Костадин Костадинов, портпаролот и пратеникот на СДСМ, денеска од Струмица изјави за медиумите дека објавените последни материјали кои се поврзани со случајот...

СДСМ

ОО СДСМ СТРУМИЦА: За само две години Владата предводена од СДСМ покажа што значи вистинска грижа за граѓаните!

Прес конференција на Каролина Дончева, член на Извршниот одбор на ОО СДСМ Струмица За само две години Владата предводена од СДСМ покажа што значи вистинска...