Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ СДСМ Струмица

АНКЕТА: НАРОДОТ БАРА САМ ДА ГИ ИЗБЕРЕ ПРАТЕНИЦИТЕ ВО СТРУМИЦА – КОЈ ТРЕБА ДА БИДЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ, А КОЈ ОД СДСМ?

Деновиве актуелна е темата за избор на пратениците од Струмица од двете најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за предвремените парламентарни избори кои...

СДСМ

ИЛИНА ВРЕШКОВА ОД СДСМ-СТРУМИЦА: ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД СТРУМИЦА НЕ ГЛАСАА ЗА ЗАКОНОТ ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ОТПАД!

Прес конференција на Илина Врешкова – ОО СДСМ Струмица Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ го усвои Законот за управување на отпад со што се...

СДСМ

ЗАЕВ ОД СТРУМИЦА: ДОМА СИ Е ДОМА, НАЈАВЕН НОВ ОТКУПЕН ЦЕНТАР ВО СТРУМИЦА, ФИЛИПЧЕ КАЖА ДЕКА ГРАДОТ ЌЕ ДОБИЕ НАЈСОВРЕМЕН АПАРАТ ЗА МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА!

Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Струмица, со овие зборови премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, го започна своето обраќање...

СДСМ Струмица

(ВИДЕО) ВО НЕДЕЛА ЈАВНА ТРИБИНА ВО СТРУМИЦА ПОД СЛОГАНОТ „НА ПРАВ ПАТ“, НА ТРИБИНАТА ЌЕ БИДЕ И ЗОРАН ЗАЕВ!

  СДСМ СТРУМИЦА: СДСМ започна караван на отворени, јавни трибини со граѓаните под слоганот „На прав пат“ на територијата на целата држава. Задутре...