Home

Perdormire
Политика Струмица

Ковачевски за новиот француски предлог: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултат

Премиерот Димитар Ковачевски најави „широк консултативен процес“ за новиот француски предлог за кревање на бугарското вето, уверувајќи ги граѓаните дека...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

Мицкоски: Народот да биде буден, нема време за одмори и седење дома, се подготвува продажба на Македонија

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ повика на будност. Тој порача дека иднината на Македонецот не може да биде во рацете на Бојан Маричиќ и Бујар Османи...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: ПРЕМНОГУ Е, ГИ ПОВИКУВАМ СТРУМИЧАНИ НА ПРОТЕСТ УТРЕ ВО СКОПЈЕ, ПОАЃАЊЕ ВО 16:00 ЧАСОТ ОД СТРУМИЦА!

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: ПРЕМНОГУ Е! Заедно со голем број сограѓани од Струмица, во Сабота на 18 јуни, со поаѓање од 16:00 часот ќе...

Политика Струмица

ТРОЈЦА СТРУМИЧАНИ ДЕНЕСКА „ТРЧААТ“ ЗА ЕДНО ОД 32 МЕСТА ВО СОВЕТОТ НА ПЈАЧЕНЦА, МАТЕО САЛВИНИ СО СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ МУ ДАДЕ ПОДДРШКА НА СТОЈАН МАЏОВ!

Три кандидатури од Македонци за советници во Пјаченца ги прават локалните избори на 12 јуни интересни за многубројната македонска заедница во градот од...

Политика Струмица

Големо понижување за Република Македонија: Рама не нарече идната „западна Бугарија“

Пратеникот Антонио Милошоски во коментар до премиерот Димитар Ковачевски вели дека неговите реакции покажуваат колку тој е некомпетентен и несвесен дека во...

Политика Струмица

ПАДНА ВЛАДАТА ВО БУГАРИЈА: Партијата на Трифунов ја напушти коалицијата – една од причините е Македонија!

Лидерот на бугарската политичка партија „Има Таков Народ“, Слави Трифунов кажа дека ги повлекува министрите од Владата. -Ставам крај на оваа коалиција и...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: Од минатиот пороен дожд ни остана цврство ветување на Костадинов дека ќе го реши случајот со поплавите и неговата последна фотографија со „Спајдармен“

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: Силен дожд од 20 минути ја повтори сликата: соборени стари дрвја и скршени гранки, поплавени улици, дворови...

ВМРО-ДПМНЕ Струмица

ЖАН ДРВОШАНОВ: Костадинов и СДСМ ги одбија амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за поплавите на „Младинска“

Жан Дрвошанов, претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица: ПРЕД ДОЖДОТ Навистина се согласувам дека да се прави политички маркетинг на маката на нашите сограѓани е...