Perdormire

Хроника

Хроника

НА НИВО НА СЕКТОРОТ НА СВР СТРУМИЦА,ВЧЕРА 13 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ, ЕДНО ЛИЦЕ Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (20/21.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на Секторот за...

Хроника

ФОТОГРАФИЈАТА ОД НАШАТА УБАВА БЕЛАСИЦА, МАСАКРОТ МОРА ЕДНАШ ДА ПРЕСТАНЕ – ОБЈАВИ ФЕЈСБУК СТРАНИЦАТА ЦРВЕНА МЛАДИНА!

ФЕЈСБУК СТАТУС НА СТРАНИЦАТА ЦРВЕНА МЛАДИНА:  Ова слика е доказ како се силува Беласица , со вакво темпо набрзо ќе го изгуби својот автентичен изглед ...

Хроника

ЖИТЕЛИТЕ НА БАНСКО НА ФЕЈСБУК: ВО НАШЕТО СЕЛО СЕ ВОЗИ БЕЗ ВОЗАЧКИ ДОЗВОЛИ, ЛУЃЕ КОИ СЕ НАСЕЛУВААТ ОД РАЗНИ ДРУГИ СЕЛА И ГРАДОВИ ПРАВАТ НЕРЕД, УТРЕ ЌЕ СОБИРАМЕ ПОТПИСИ ЗА ОВА ДА ПРЕСТАНЕ!

Објавено во фејсбук групата С.Бања Банско:  Почитувани, со согласност на месната заедница и жителите од с.Банско сакаме да ве известиме за проблемите кои се...

Хроника

СТРУМИЦА РЕКОРДЕР: 145.000 евра казна за 69 струмичани, еден од нив наместо во самоизолација отпатувал за Швајцарија!

Во град Струмица основното јавно обвинителство поднесе дури 69 предлози за издавање казнени налози. Предлозите се за личности кои не ги почитувале...